Ako sme sa (ne)zahrali na Haberu v Superstar (Bogan)

Postřižinské Bogan

Prvý nástrel: Český Pivovar Nymburk si svoje meno buduje s odkazom na známeho spisovateľa Bohumila Hrabala. Stačí si otvoriť stránku pivovaru a je vám všetko jasné: „Známy spisovateľ Bohumil Hrabal žil v Pivovaru Nymburk v rokoch 1919-1947. Život v pivovare opísal vo svojej knihe Postřižiny. Názov Postřižinské pivo dal nymburskému pivu sám majster. Postřižinské pivo je hlavnou značkou piva na tuzemský trh. Pivovar varí 6 druhov svetlých pív, 1 pivo tmavé, svetlý a polotmavý špeciál.“ My si dnes posvietime na jeden špeciál z ich dielne. Nesie meno Bogan. Názov nie je náhodný. Podľa etikety piva ide o skautskú prezývku spisovateľa. Sme zvedaví. Pivo sme kúpili v Lidli.

Názov piva: Postŕižinské Bogan

Pivovar: Pivovar Nymburk

Druh piva: Pivo špeciálne svetlé

Krajina: Česko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 5,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, cukor, chmeľ a chmeľové produkty.

Farba: Medená

Vôňa: Sladová. Cítim, že tóny budú hutnejšie.

Pena: Jemná konzistenia si dlho tvar nedržala a celkom rýchlo utekala kade ľahšie.

Chuť: Úvod je na prekvapenie plochší. Chuť napravuje až stred, v ktorom sa rozvíja karamelová chuť. Koncovka je chmeľová primerane. Chuť je na to, že ide o pivo s vyšším obsahom alkoholu, vodnatá.

  • Oliver

    Ja som kúpil tiež v Lidli a postrižinské pivo patrí k tomu lepšiemu čo sa dá, vlastne dalo zohnať nakoľko ponuka bola viazaná na časovo obmedzenú akciu .