dUb je minulosťou. V Rači pripravujú nový pivovar

Zmeny, ktoré ohlásil pivovar Buntavar vo Svite nemusia byť jediné, ktoré sa v týchto týždňoch udejú na slovenskom pivovarníckom trhu. Reštart pripravuje aj pivovar dUb Brewing Company v Rači. Aj keď v jeho prípade už uvedené meno patrí skôr do minulosti. „Pracujeme na tom, aby bol v Rači otvorený nový pivovar, a to čím skôr. O technológiu i priestory prejavil záujem investor, s ktorým momentálne rokujeme. Len čo budú jednotlivé kroky pevne dohodnuté, budeme čitateľov vášho portálu informovať,“ hovorí pre portál oPive.sk Marek Gehry.

Zatvorený od Vianoc

Pivovar bol poslednýkrát otvorený ešte pred Vianocami, keď bol z vedenia pivovaru odvolaný vtedajší riaditeľ a sládok Matthew Wirtz. Za posledné štyri mesiace tak v Rači nenavarili ani liter piva. Reštartu má pomôcť nový sládok. „Nový pivovar bude vychádzať z viac ako dvadsať ročných skúseností Igora Richtarika. Skúsenosti zbieral v pivovaroch Stein, Urpiner, Kaltenecker aj Liptovär,“ približuje spolumajiteľ.

V Rači pritom príde s novým majiteľom i nová koncepcia. „V novom pivovare na pípe určite nájdete domáce pivá. Základom ponuky budú vrchne kvasené pivá. Nebude samozrejme chýbať ani ležiak, ktorý by sa počas letných dní mohol stať bestsellerom v každom dobrom pube v Bratislave a blízkom okolí,“ nádeja sa Marek Gehry. Ten dodáva, že by na výčape chceli mať desať pív. „Priestor postupne dáme aj hosťujúcim pivám zo Slovenska a zahraničia,“ prezrádza.

V bratislavskom pivovare chcú začať odznova. „Hlavným poslaním pivovaru bude robiť radosť obyvateľom Rače a jej návštevníkom. Veríme, že budeme variť skvelé pivo, ktoré si nájde mnoho fanúšikov. Priestory budú doplnené aj o pivotéku s pivami zo slovenských i zahraničných remeselných pivovarov,“ uzatvára rozprávanie Marek Gehry.

Otvorenie v máji

Pivovar dUb  otvorili v septembri minulého roka, keď stavil na skúsenosti amerického sládka Matthew Wirtza. Už koncom roka však Američan o svoju pozíciu v pivovare prišiel, keď ho spoločníci odvolali z funkcie konateľa. Zatiaľ čo Matthew Wirtz je dnes v Pivovare Karpat, pivovar v Rači je zatvorený.  Aktuálne sa v ňom upravujú priestory podľa nového konceptu. Nový investor plánuje otvoriť pivovar začiatkom mája.

 • Captain Argh

  They fool absolutely nobody. They have stolen Matthew Wirtz’s brewery and recipes. You can call a pig a horse, but that doesn’t mean it’s a horse. Renaming this place doesn’t change anything. Igor Richtarik can be nothing more than an opportunistic a***hole and should be ashamed of himself and he’ll probably regret jumping into bed with these idiots.

  This entire business is a perfect advert for NOT doing business in Slovakia. Regardless of any differences between the partners, getting thugs to throw people out of their own legally owned company then hacking their personal accounts is the kind of thing you’d expect from a 3rd world country, not a progressive nation who is a member of the EU.

  These people are thieving scum and Bratislava would be a better place without this kind of “business“.

 • Palo Blxa Holák

  Hlavným poslaním pivovaru bude robiť radosť … Veríme, že budeme variť skvelé pivo, ktoré si nájde mnoho fanúšikov.
  :)))

  Posrali ste to, takze radost si necham urobit Karpat-skou Apache Ipou alebo Black Friday Ipou od Matta a na to Vase skvele pivo nesiahnem ani ked bude zadara…

 • Marek Gehry

  Dovoľte mi reagovať, za nás dvoch väčšinových spoločníkov pivovaru, na klamlivý a zavádzajúci anglický komentár. Mesiace spolupráce ukázali, že sa nedokážeme s Mattom zhodnúť v názoroch na prevádzkové otázky. V súlade s legislatívou a našimi zmluvami sme ho odvolali z pozície sládka a konateľa. K žiadnej krádeži ani hackovaniu nedošlo a pokiaľ by sa tieto nepodložené obvinenia šírili ďalej, zvážime právne kroky.

  Matt do firmy nevložil žiadne finančné prostriedky a neuhradil zo svojich prostriedkov ani základné imanie. Rozbeh a fungovanie pivovaru bolo financované len z našej strany. Taktiež sme vybavili všetky povolenia, a do rozbehu vložili srdce a čas. Spoločnosť má teraz nového sládka a svoje nové recepty. Matt s nami recepty nezdieľal a jeho know-how odišlo s ním.

  Máme ďalších spolupracovníkov a panuje tu pohodová nálada. Čoskoro prinesieme (respektíve investor, s ktorým rokujeme) novú značku pív a chutí. Veľmi sa tešíme na vaše objektívne posúdenie kvality piva. Matta naďalej považujeme za výborného sládka a prajeme mu úspechy v jeho novom pôsobisku.

  • Michal

   Zjavne si neuvedomujete, že ste si väčšinu zákazníckeho segmentu v tomto, mimoriadne konkurenčnom, sektore znepriatelili natrvalo; opätovné otváranie udalostí z minulej zimy a neustále ponúkanie vlastného pohľadu na ne nepresvedčí pravdepodobne nikoho.

   Aj keby sa recenzenti dokázali od svojich pocitov voči vám a vašemu jednaniu natoľko odosobniť, aby pivo posudzovali objektívne, a aj keby nové pivo bolo objektívne najlepšie v Bratislave (v oboch prípdoch sa jedná o VEĽMI odvážne predpoklady), nič to nezmení na tom, že si oboznámení ľudia vaše pivo aj tak nedajú, pretože by im zážitok z neho znechutila spomienka na okolnosti vášho ukončenia spolupráce s p. Wirtzom.

   Samozrejme, je to vaša investícia; plánujte si čo chcete. Mňa by akurát zaujímalo, aká naivná duša do toho s vami vstúpi.

  • Wirtzling

   Marek you again need too look up the definition of investment and also look again at our contract. I did pay my equity. I fulfilled my obligations to which I was given 34% of the company. It is documented in accordance with legislation. I would also be very careful what you say about what you did and did not hack. I have witnesses and physical proof that my personal accounts were hacked. It is documented with the police.