Košická oslava jubilejného zamestnanca (Hostinec Ness Geek)

Prvý nástrel: Po dlhšom čase sa vraciame do košického pivovaru Hostinec. Ten púšťa na trh špeciality v pravidelných intervaloch a to je dobre. My si dnes otestujeme kúsok, ktorý bol uvarený pri príležitosti päťstého zamestnanca košickej spoločnosti Ness. Pivovar pivo s názvom Ness Geek charakterizuje nasledovne: „Svetlé, vrchne kvasené pivo navarené freestylom. Verné svojmu menu Geek. Použili sme pšeničné a ovsené vločky. A aj kyselkavý slad. Klasicky sme ho nachmelili anglickou odrodou First Gold a vo fáze dozrievania, v tzv. dryhopingu sme pridali tropickú kombinaciu Mosaicu a Summitu. Neuveriteľne osviežujúce pivo. Príjemná horkosť a plná chuť.“

Názov piva: Ness Geek

Pivovar: Pivovar Hostinec

Druh piva: Pivovar ho jasne nedefinoval. My sme mali nad týmto polemiku a nevedeli sme sa zhodnúť nad konkrétnym štýlom.

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 11,5°

Obsah alkoholu: 4,6 %

Zloženie: Na sociálnej sieti sme si to našli toto: pri varení piva boli okrem iného použité pšeničné a ovsené vločky a kyselkavý slad. Chmelili to chmeľmi First Gold, Summit a Mosaic.

Cena: Pivo sme na otestovanie dostali priamo z pivovaru.

Farba: Slámová. Pivo je kalné.

Pena: Šľahačková, hutná. Pomaly padala a krúžkovala pohár.

Vôňa: Svieža. Rozoznať môžete mandarínku, limetku, klinčeky i kvetinkový podmaz.

Chuť: Sladový ústup je nevýrazný. Hutnosť a intenzita chutí vystupuje až v strede. V ňom nájdete kombináciu sladkastých a kyslých tónov. Koncovka je výrazne horkastá.