Kto?
Za stránkou stojíme my, amatérski priaznivci piva. Nemáme za sebou žiadne špeciálne školenie a do piva sa vyznáme asi tak ako každí druhí pivári. Napriek tomu hľadáme, skúšame, píšeme.

Čo?
Aspoň z malinkej časti zachytiť a otestovať pivnú rôznorodosť a prinášať svojsky napísané recenzie pív. Na svete je vyše 5000 pivovarov, ktoré ponúkajú cez 20 000 rôznych značiek piva. Ak by sa tu podarilo rozobrať  aspoň percento  z tejto „klády“ bol by to úspech.

Prečo?
Na Slovensku neexistuje stránka či amatérke fórum, kde by sa rozoberala kvalita či obľúbenosť jednotlivých pív. Aj táto diskusia má prispieť k väčšej informovanosti. Pivo totiž nie je len svetlé či tmavé. Nie je to len voľba  medzi desiatkou alebo dvanástkou. Pivo je neuveriteľný vynález a je krásny v tom, že aj keď je vyrábaný z troch surovín (voda, chmeľ,  slad) môže poskytnúť tisícky rôznych kombinácií či chutí.

Kde?
V prvej fáze testujeme len doma. Predovšetkým voľne dostupné fľašové pivá.  Časom by mali pribúdať recenzie jednotlivých pív aj z podnikov a krčiem po celom Slovensku, ale aj svete.

Ako sa pridať?
Ak máte pocit, že by ste pivo vedeli hodnotiť aj vy, tak sa pridajte. Máte dve možnosti. Buď budete diskutovať pod jednotlivými recenziami, alebo si stiahnete formulár a spolu s fotkou ho pošlete na adresu info@opive.sk. Recenziu uverejníme.

Za koľko?
Sme amatérsky a zároveň neziskový projekt. Možno sa to časom zmení, teraz vám však za recenzie nevieme z čoho zaplatiť.