Prvý nástrel: Dnes si otestujeme kúsok, ktorý môžeme pokojne označiť nálepkou „exkluzívny“. Pivo totiž zrelo celý rok. Hovoríme o kúsku s názvom Bear Hunter, ktorý vznikol zo spolupráce Kočovného pivovaru Hellsork, českého Lucky Bastard a Sklep pubu. „Rok ubehol ako voda. Každoročne sa stretneme pred Vianocami spoločne so spriateleným pivovarom Lucky Bastard, aby sme navarili špeciál, ktorý si zaslúži zrenie takmer rok. Keď sme v roku 2014 varili prvý Fine Barley (English Barleywine), hneď sme vedeli do čoho sa pustíme hneď o rok. Minulý rok tesne pred Vianocami sme sa opäť stretli, tentokrát aj s teamom z nášho podniku Sklep Pub a “ukuli” sme pre Vás náš prvý Russian Imperial Stout.“
Názov piva: Bear Hunter
Pivovar: Spolupráca Kočovný pivovar Hellstork + Lucky Bastard + Sklep Pub
Druh piva: Russian Imperial Stout
Krajina: Česko – Slovensko
Stupňovitosť: 22°
Obsah alkoholu: 9,2%
Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, chmeľ, kvasinky.
Cena: Pivo ponúkali viaceré pivotéky. Stojí okolo päť eur.
Farba: Čierno – čierna.
Pena: Hustá, šľahačkovitá štruktúra, ktorá vysoko vystúpala a len pomaly klesala. Mala hnedasté sfarbenie.
Vôňa: Káva, karamel i čokoláda. V tejto kategórii to nie je nič extra.
Chuť: Sladový úvod je hutný a výrazný. V strede nájdete kombináciu kávy, horkej čokolády, opečenej hrianky a karamelu. V druhej línii zachytíte ovocnú linku, keď môžete rozoznať čerešne či černice. Koncovka je horkastá.
Zhrnutie
Tento štýl je akási kráľovská disciplína. Pivo môže ukázať v tých najzaujímavejších rozmeroch. A to sa pri tomto kúsku podarilo. Najsilnejšia je kombinácia sladkých, ovocných a kávových tónov v strede. Pozitívom je aj to, že alkohol necítite, resp. nekričí tak, že by vás to rušilo. Tóny sú hutné a našponované. Pivo je lahodné a dobré sa pije. Rozhodovanie nebolo dlhé, pivo sa podarilo a stojí za 8,5 bodu. Určite kúsok, ktorý stojí za to ochutnať. Palec hore za nápad aj realizáciu.