V Bratislave vzniká nová sieť pubov s remeselným pivom

Ponuka remeselného piva v Bratislave bude o čosi bohatšia. Už tento týždeň by mal otvoriť svoje brány podnik pod značkou Nobell – Craft Beer. Nebude však jediný. Pod rovnakým menom by u nás mala vzniknúť sieť podnikov a pivoték.

Známe meno

Za novým konceptom stojí známe meno. Martin Miškov stál za podnikom Žil Verne. Keďže sa z bývalým obchodným partnerom rozišli, púšťa sa do novej výzvy. A prečo sa rozhodol práve pre značku Nobell?

„Tak ako pri Žil Verne, aj toto bude taká slovná hračka. Názov bol odvodený jednak podľa Alfreda Nobela, známeho chemika a zakladateľa Nobelovej ceny a zároveň je to aj anglické spojenie „no bell“, čo hovorovo môžeme preložiť ako nekončíme či bez konca,“ vysvetľuje zakladateľ konceptu.

Názov má však ešte jedno vysvetlenie. „Súvisí aj s tým, že prvá prevádzka bude v Petržalke na Nobelovom námestí,“ vysvetľuje Martin. Ten by mal otvoriť svoje brány 1. decembra. Pôjde o koncept, v ktorom nájdete na výčape osem pív. „Určite budeme preferovať slovenské. Chceme ponúkať aj svoju vlastnú produkciu pod značkou Nobell – craft beer a určite aj pivá z českej pivnej scény,“ odhaľuje plány Martin Miškov.

Ohlásená expanzia

Pub má zároveň plniť aj funkciu pivotéky. V ponuke má byť vyše 200 fľaškových pív. „V ponuke budú pivá z celého sveta. Určite sa chceme zamerať na špeciály a pivá, ktoré inde bežne nedostanete,“ prezrádza Martin.

Nemá však zostať len pri jednom podniku. „Nobell – Craft Beer Pub bude sieť pubov a pivoték. Začíname na Nobelku, budúci rok otvárame vo februári prevádzku v Slnečniciach a potom v apríli v Petržalskej tržnici a ďalšie budú postupne pribúdať,“ hovorí o plánoch do budúcna zakladateľ konceptu.

Okrem vlastných prevádzok bude Nobell zastrešovať aj pivovarnícky koncept. „Zároveň budeme aj kočovným pivovarom. Bude nám variť podľa môjho názoru momentálne najväčší talent zo sládkov na Slovensku – Lukáš Žembery,“ uzatvára rozprávanie Martin Miškov.

Snímka: Nobell – Craft Beer