To sme my

 

Prečo vznikla táto stránka?

Doména oPive.sk bola zaregistrovaná ešte v apríli 2014. Nápad vznikol po tom, čo sme v obchode natrafili na pivá Primátor EPA a Stout. Vtedy sme cielene začali objavovať iné „neležiakove“ chute a boli sme prekvapení. Prvým cieľom bolo vytvoriť akúsi verejnú databázu nami testovaných pív, ktorá mala byť okrajovo doplnená informáciami o pivnom dianí. Nápad sa pretavil do reality v auguste 2014. Chceli sme vyvolať hlavne diskusiu o tom, aby ľudia pri pití piva trocha uvažovali a diskutovali. Aby vnímali to, že nielen víno môže zaujať krásnou vôňou a mnohorozmernou chuťou.

Kto stojí za stránkou?

Základom je novinár, cez ktorého ide každý text. Okrem neho sa na chode stránky podieľajú ďalší traja ľudia. Na stránke však boli uverejnené texty asi desiatky autorov. Obdobné je to aj pri recenziách. Niektoré sú robené samostatne, iné skupinovo. Celá stránka by však nemohla fungovať bez spolupráce so samotnými pivovarníkmi, majiteľmi pubov, pivnými nadšencami i domovaričmi. Aj takto verejne by sme chceli poďakovať pivovarom Hellstork, Padre Craft Brews, Unorthodox Brews či Unorthodox Brewing. Práve o nich boli naše prvé články na stránke. Ich predstavitelia si našli čas a odpovedali na otázky „No Name“ ľudí. Oni významným spôsobom prispeli k tomu, že sa stránka nachádza tam, kde je teraz. Poďakovanie však patrí všetkým, ktorí s nami spolupracujú.

Aký bol rozbeh stránky?

Plný nadšenia a naivity. Dnes sa nad niektorými recenziami a textami, ktoré sme preberali zo zahraničných stránok len škrabeme za hlavu. Niektoré texty a recenzie by sme radšej vymazali, ale neurobíme to. Ak si všimnete, stránka a jej obsah sa prirodzene vyvíjajú a posúvajú. Máme toho odpitého ďaleko viac a snažíme sa to dopĺňať aj teóriou. Aj gro našich textov sa týka Slovenska a slovenských pivovarníkov. To bude vždy základom.

Aké plány máme so stránkou?

Našim cieľom je v prvom rade prinášať zaujímavý obsah. Chceme robiť to, čo nás baví. Tešíme sa z toho, že návštevnosť stránky neustále rastie. V budúcnosti by sme chceli stránku vylepšiť a priniesť viac súťaží. Zároveň nosíme v hlave nové projekty, ktoré by mohli zaujať. Nechajte sa prekvapiť 🙂

Chceli by sme mať vlastný pivovar alebo podnik?

Nikdy nehovor nikdy. Ale v tomto prípade môžeme pokojne prehlásiť, že takéto ambície sme nikdy nemali a ani nemáme.  Chceli by sme rozvíjať projekty spojené so stránkou.

Za kvalitu článkov a recenzií zodpovedá Tomáš Vašuta, šéfeditor oPive.sk.

Kontakt na redakciu: info@opive.sk
Kontakt na inzerciu: inzercia@opive.sk

Prevádzkovateľom stránky je: Nelson Consult, s.r.o. Sedmokrásková 1846/8, 821 01 Bratislava