Bleskovky: Pivné zaujímavosti a pivné správy z domu aj zo sveta

Novinky - pivné správy

Keďže nemáme kapacitu venovať sa všetkému dianiu, aspoň v krátkosti chceme upozorniť na zaujímavé správy u nás, ale aj vo svete. Prehľad s názvom Bleskovky nájdete v pravom paneli stránky (ak ju čítate na PC), resp. na konci článkov (pri čítaní v mobile). Staršie správy nájdete práve v tomto článku, ktorý budete stále aktualizovať.

Február 2021

24.02. | Pivovar Klášter už nevarí pivo. Producent piva, ktorý patrí do skupiny Lobkowicz, prerušil výrobu v obci Klášter Hradiště nad Jizerou ešte koncom minulého roka. Situáciu pivovar dodnes nekomentuje. (Deník)

22. 02. | Pivovar Svijany zaznamenal len druhý pokles výroby piva od roku 1998, kedy obnovil výrobu. Vlani navaril o osem percent piva menej ako rok predtým. Celkovo tak vyrobil zhruba 651-tisíc hektolitrov piva. (E15)

14. 02. |Archeológovia v Egypte objavili pravdepodobne najstarší pivovar na svete. Pivovar našli približne 450 kilometrov od Káhiry a pochádza z čias faraóna Narmera (3150 – 2613 pred n. l). (HNonline)

11.02 |Zelené pivo varia Česi aj pre Slovensko. Starobrno aj tento rok varí zafarbenú verziu ležiaku. Na náš trh pošle 290 hektolitrov tohto piva. (České nápoje).

Január 2021

24.01. | Historická sladovňa zmenila majiteľa. Obec Vyhne odkúpila od pivovaru Steiger historický areál pivovaru. Cena bola stanovená na 70-tisíc eur. (My Žiar)

05.01. | V Česku už skrachovalo asi 20 pivovarov. Vyplýva to zo štatistiky, ktorú zverejnil Českomoravský svaz minipivovarů. Produkcia tamojších pivovarov klesla zhruba o tretinu. (Český rozhlas)

Pozrite si aj

Mapa slovenských pivovarov. Kde všade varia pivo

Obrázok od Michael Gaida z Pixabay.