5 pivných scén z domácich filmov, ktoré sa stali kultovými

Slunce, seno ...

 

Pivo v hlavnej úlohe  československého filmu? Skôr nie. Niektoré scény s obľúbeným nápojom však tak zľudoveli, že sa doslova stali kultovými. Stačí trocha dôvtipu či „buranstva“ a filmové postavy sa stanú nesmrteľnými. Portál oPive.sk zostavil päť kultových scén z piatich rôznych filmov, ktoré vznikli v našom regióne.

5. S čerty nejsou žerty

Možno prekvapenie, ale na piatom mieste sa umiestnila rozprávka S čerty nejsou žerty. Scéna krčmára a čerta, ktorý sa pokúsil odmietnuť  ponúkané pivo si jednoducho zaslúži pozornosť. Už len preto, že nepatrí len do rozprávky, ale odzrkadľuje aj časť regionálnych konzumentov piva pár rokov dozadu.


4. Dědictví aneb Kurvahošigutntag

Film je kultovým sám o sebe. Mohli by sme v ňom nájsť niekoľko scén s pivom, aj bez neho. Jednu z nich sme vybrali aj do nášho rebríčka.  Paradoxne, pivo má v tomto filme hneď niekoľko konkurentov spomedzi ponuky alkoholických nápojov.

http://www.youtube.com/watch?v=OYi_mKe0wK4


3. Slunce, seno, jahody

Scéna z letnej trilógie nesmie v našom prehľade chýbať. Piva chtivá babička je jednoducho fenomén. Táto scéna pritom nie je jediná, ktorá by sa vošla do tohto rebríčka. Vo všetkých troch častiach hrá pivo svoju nezastupiteľnú úlohu.


 2. Vesničko má, středisková

O kultovosti tejto scény hádam netreba presviedčať. Stačí sa pozrieť len do Žiliny, kde na jej základe vznikol úspešný podnik. Podobne ako v prípade predchádzajúcich filmov, aj tu platí, že pivo si v tomto filme jednoducho vážili.


1. Postřižiny

Scénu s Magdou Vášáryovou sme na prvé miesto jednoducho zaradiť museli. „Exnúť“ pollitrák za cca 16 sekúnd (amatérske prepočítavanie) síce nie je žiadny rekord, ale za pozornosť to určite stojí. Najmä keď sa jedná o dámu. Palec hre.

http://www.youtube.com/watch?v=_LiQ4GfQSrM