Česká IPA z Rajnhradu (Real Buddies IPA Beer)

duck-dogs-real-buddies-ipa-beer

Prvý nástrel: Myslíte si, že v Česku existuje niekto, kto ochutnal pivo zo všetkých tamojších pivovarov? Asi nie. Najmä ak prihliadneme na to, že pivovary tam vznikajú ako na bežiacom páse. Jeden z nich si dnes otestujeme. Nesie meno Duck & Dogs a nájdete ho v Rajnhrade. Pivovar nemá vlastnú stránku, tak sme sa o ňom veľa nedočítali. Dnes si ochutnáme ich kúsok s názvom Real Buddies IPA Beer.

Názov piva: Real Buddies IPA Beer

Pivovar: Duck & Dogs

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Česko

Stupňovitosť: Nevedená

Obsah alkoholu: 5,9 %

Zloženie: Voda, jačmenné a žitné slady, upravený chmeľ, pivovarské kvasnice.

Cena: Pivo sme dostali darom.

Farba: Oranžovo-červená. Pivo je jemne kalné.

Vôňa: Výrazne ovocná. Prevláda záhradné ovocie – jahody, maliny i hrozno. V druhom slede prichádza citrusové ovocie.

Pena: Hutná, smotanová. Pekne krúžkovala pohár.

Chuť: Úvod je osviežujúci a v takomto trende pokračuje celým pivo. V strede sa k slovu hlási grep, červený pomaranč a neskôr aj maliny. Za stredom nájdete výraznú kyslosť, ktorá je v závere striedaná jemne nadpriemernou horkosťou.

7/10

Zhrnutie

Výrazne ovocné, osviežujúce pivo. Pilo sa príjemne, aj keď sme v ňom našli aj pachuť. Ale pekne od začiatku. Pivo začína pekne osviežujúco, doslova by sme mohli hovoriť o ovocnom závane. V strede nájdete grep, červený pomaranč, limetku aj náznaky malín. Po bruchu sa však hlásia výrazne kyslé tóny. Neviem či je to skladovaním, alebo výrobou. My sme pivo skladovali v chladničke, takže to hodnotíme napriamo. Aj preto tomuto pivu dávame sedmičku. Ak by náznaky netypickej kyslosti neboli, známka by bola vyššia. Ale pivo bolo napriek tomu dobré.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8/10 (3 hodnotení)