„Kapúrkové“, ktoré má pripomínať Argentínu (Argentina Ryewine)

Ryewine, Pinta, Barley Wine, recenzia, poľské pivo

Poľský pivovar Browar Pinta vzišiel z domovaričov a stal sa jedným z najvýraznejších predstaviteľov poľskej remeselnej revolúcie. Založili ho v roku 2011 a za sedem rokov svojej existencie získal množstvo ocenení. Na tamojší trh priniesol nekonvenčnosť a iný pohľad na pivo. Po rokoch, keď varil kočovne, sa rozhodol usadiť. V priebehu roka 2019 by už mal variť vo svojom. Dnes ochutnáme pivo, ktoré nesie názov Argentina Ryewine. Názov a celé pivo má pripomenúť návštevu pivovarníkov v tejto juhoamerickej krajine. Ide o štýl Barley Wine. Obsah alkoholu dosahuje 12,9 percenta.

Názov piva: Argentina Ryewine

Pivovar: Browar Pinta (navarené v Browar na Jurze)

Druh piva: Barley Wine

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 30°

Obsah alkoholu: 12,9 %

Zloženie: Voda, jačmenné a žitné slady ( Weyermann Pale Ale, svetlý žitný, Cararye, Caramunich typ II, Caraaroma), cukor, chmeľ, (Cascade, Traful, Catarata, Mapuche), kvasinky Safale US-05.

Cena: Za fľašu s objemom 0,33 litra sme zaplatili necelých päť eur.

Farba: Červeno-hnedá. Pivo je jemne kalné.

Pena: Smotanová, vysoká, hutná. Držala si konzistenciu a len pomaly padala.

Vôňa: Výrazná. Kombinácia sušených hrozienok, sliviek, fíg, zemitých tónov, rumu, whisky, i karamelu.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plné. Ponúka kombináciu sušeného ovocia (hrozienok, fíg, sliviek), grepu, karamelu, pripálenej hrianky, zemitých tónov i whisky, griotky či čokolády. Koncovka je výrazne horkastá. Pivo vytvára plný pocit v ústach a výrazne alkoholovo hreje.

8.5/10

Zhrnutie

Toto je pivo, ktorým končíte večer. Každý jeden dúšok ponúka iný rozmer a pekne vás hreje. Stačí len zastať a hľadať to, čo vám vyhovuje. Pivo je aj sladké, aj horké, aj alkoholové. Práve alkohol je citeľný, je však celkom dobre zvládnutý. Pivo je lahodné, zaoblené a iskrivé. Za nás je to 8,5 bodu. Také dezertné pivo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
10/10 (1 hodnotenie)