Keď si Hellstork spieva „Rebel Yell“ (Bíly Idol)

Hellstork - Bilý Idol

Prvý nástrel: Po dlhšom čase sa vraciame k pivovarníkom zo Senice. Konkrétne si dnes ochutnáme kúsok z dielne kočovného pivovaru Hellstork. Ten u nás získava pomerne slušné hodnotenia. V ich pive nechýba drzosť, iskrivosť i dobrodružstvo. Uvidíme či ho nájdeme aj v dnešnom kúsku. Nesie názov Bíly Idol a ide o štýl Witbier. Chalani z pivovaru doň pridali aj čerstvú pomarančovú kôru.

Názov piva:  Bíly Idol

Pivovar: Pivovar Hellstork (navarené v JAMA Craft Brewery)

Druh piva: Witbier

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 13°

Obsah alkoholu: 5,0%

Zloženie: Voda, jačmenný slad (Plzeňský), ovsené a pšeničné vločky, chmeľ (Saaz), čerstvá pomarančová kôra, koriander, bylinky.

Cena: Pivo sme kúpili za niečo viac ako dve eurá.

Farba: Slámová. Pivo je kalné a mútne. Ide o nefiltrovaný a nepasterizovaný kúsok.

Vôňa: Výrazne ovocná. Zachytíte pomaranč, koriander, klinčeky.

Pena: Šľahačkovitá, vystúpala do výšok. Postupne padala a krúžkovala pohár.

Chuť: Úvod je svieži a sviežosť pokračuje celým bruchom. Nájdete v ňom ovocné záblesky pomarančov, mandarínky, koriandru i klinčekov. Ovocná zložka je však až príliš výrazná. Koncovka je horkastá jemne.

6.5/10

Zhrnutie

Pivo sa pije ľahko, je svieže a má celkom zaujímavý náboj. Najsilnejšia na tomto kúsku je hutnosť tónov a celkové vyskladanie. Trocha nás však zaskočila vyššia ovocná kyslosť. Nevieme či to bol zámer, alebo náznak zlého skladovania (skysnutia), niekomu to však mohlo prekážať. Koncovka je jemne horkastá, pekne zapadá do konceptu. Nad výslednou známkou sme rozmýšľali a dávame 6,5 bodu. Body zrážame práve za neprimeranú ovocnú zložku. Pokojne vyskúšajte, je to pivný štýl, ktorý vám sadne, alebo nie. A určite ide o dobrodružstvo.

Len pre upresnenie, pivo bolo z našej strany skladované po celý čas v chladničke a do uplynutia dátumu spotreby zostávali ešte tri týždne.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.22/10 (9 hodnotenie)