Keď je plechovka lepšia ako jej obsah (Faxe Black)

Faxe Black

Prvý nástrel: Na začiatku sme si stanovili pravidlá, ktoré hovorili o tom, že budeme testovať len pivo v sklenených fľašiach. Až do dnešného dňa sme to plnili. Dnes však urobíme jednu výnimku. Otestujeme si totiž dánske pivo Faxe, ktoré je známe tým, že sa predáva predovšetkým v plechovke. Na stole máme litrovú plechovku Faxe Black. Ide o tmavý ležiak. Samotný pivovar nie je žiadny nováčik, založili ho totiž už v roku 1901. Na našom trhu si postupne buduje aké-také pozície.

Názov piva: Faxe Black

Pivovar: Royal Unibrew

Druh piva: Tmavý ležiak

Krajina: Dánsko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 4,7 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Cena: V Lidli stála táto plechovka 1,76 eura.

Farba: Čierna, na oko poctivá.

Vôňa: Dominuje tu čokoláda a karamel.

Pena: Jemná konzistencia si držala tvar. Mala svetlo-hnedú farbu.

Chuť: Úvod je postavený dosť nízko a do konca tento hendikep nedoženie. V strede zachytíte jemne karamel, ale len jemne. Koncovka je chmeľová len platonicky. Chuť je dosť vodnatá.

4/10

Zhrnutie

Nič špeciálne. Dá sa povedať, že ide o klasické tmavé pivo, ktoré neponúkne nič prekvapujúce. Chuť je vodnatá a zaostáva za tým, čo by mohla ponúknuť. Ale aby som tu len nekritizoval, piteľnosť je veľmi dobrá,pivo sa pije naozaj ľahko. Celkovo však tento kúsok môžeme zaradiť medzi priemer, kategória „europivo“. Dávam štvorku. Pokojne ochutnajte, ale zázrak nečakajte. Plechovka vyzerá naozaj lákavo, ale obsah za obalom zaostáva.