Keď vás na mliečnu dráhu privezie chrúst (Milky Way)

Dnes si rozšírime pivné obzory a prvýkrát oficiálne otestujeme pivo z českého kočovného pivovaru Létající Chroust. Ten sa na svojej stránke predstavuje nasledovne. „Keď sa v jednej domácnosti zíde sládková a pivný nadšenec, nemôže to dopadnúť inak ako cirhózou pečene alebo pivovarom. My sa pokúšame o oboje. Sme zatiaľ len na začiatku, preto teda lietajúcí pivovar (zneužívame pohostinnosť a technológiu iných pivovarov). A Chroust? Menujeme sa Karolína a Jirka Chroustovští, nebolo teda ďalej čo riešiť,ׅ“ píšu na svojej stránke. My si dnes otestujeme kúsok s názvom Milky Way. Ide o pivo navarené v štýle Sweet Stout.

Názov piva: Milky Way Imperial Milk Stout

Pivovar: Létající Chroust

Druh piva: Sweet Stout

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 19°

Obsah alkoholu: 7,0%

Zloženie: Voda, jačmenné a pšeničné slady (Pale Ale, Chocolate Wheat, Caraaroma), pražený jačmeň, chmeľ (Magnum), ovsené vločky, laktóza.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili necelé tri eurá.

Farba: Čierno-čierna.

Pena:  Šľahačková, jemná. Dlho si nedržala tvar.

Vôňa: Sladkastá. Kombinácia kolového nápoja, kávy, sliviek, hrozienok a cukríkov.

Chuť: Sladový úvod je výrazný, v strede dominuje kombinácia sliviek, hrozienok, sladkého drievka, cukríkov, kávy, pripálenej hrianky či karamelu. Všetko to je zaobalené to smotanovej linky. Koncovka je horkastá.

8/10

Zhrnutie

Zaujímavý kúsok. Hutný, silný a zároveň pekne vyskladaný a jemný. Najsilnejšie je sladkasté telo, ktoré ponúka nezvyčajnú kombináciu palety rôznych chutí. Asi najviac vyčnieva cukríkovosť a smotanová hebkosť. Práve to ukrýva alkohol. Pivo má výbornú piteľnosť a ponúka zaujímavý zážitok. Aj preto dostáva pivo osem bodov. Pochvala za rieku Moravu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
10/10 (4 hodnotení)