Aj málo voltáže dokáže ponúknuť iskrivé pitie (Ziben)

Kategória nízkoalkoholického piva nemá na Slovensku tradíciu. Ono je to dané aj preferenciami pivárov. Sú takí, ktorí od piva vyžadujú grády. Ale počas leta sa hodí aj pivo, ktoré vám v kombinácii so slnkom nespôsobí K.O. A musíme sa priznať, že takéto pivo počas horúčav obľubujeme. Medzi pivovarmi, ktoré rozšírili ponuku a takéto pivo sa zaradil aj pivovar ERB z Banskej Štiavnice. Na trh uviedol pivo s názvom Ziben.

„ERB Ziben dostalo pomenovanie po číslovke SEDEM v starom „štiavnyckom“ nárečí, ktoré prevzalo mnoho slov z nemeckého jazyka,“ píše na stránke pivovar.

Názov piva: ERB Zieben

Pivovar: Pivovar ERB 

Druh piva: Nízkoalkoholické pivo

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť:

Obsah alkoholu: 2,7%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ (Triskel, Eldorado), chmeľ.

Cena: Pivo sme na otestovanie dostali od pivovaru.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná. Bola zložená z malých aj veľkých bubliniek.

Vôňa: Kombinácia citrusov, kvetiniek či marhúľ.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti jemná kombinácia červeného pomaranču, limetky i kvetiniek. Horkosť je vyššia, doznievanie horkasté s ovocným nádychom i trávnatými tónmi.

7.5/10

Zhrnutie

Prvý postreh je ten, že toto pivo je na obsah alkoholu hutné a iskrivé. To je dobrý základ piteľnosti, ktorá je výborná. Chmelenie dáva o sebe vedieť aj trávnatými tónmi, ale nie je to až taká chyba. Pili sme už viacero pív z pivovaru, toto je najviac podľa nás najviac neuhladené a paradoxne sa nám to páči. Za nás je to 7,5 bodu. Chválime nápad ponúknuť na trh pivo s takýmto obsahom alkoholu. Podarilo sa.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.86/10 (7 hodnotenie)