Vyberte najobľúbenejší pivovar Banskobystrického kraja

Snímka z Banskobystrického kraja.

Naša anketa Najobľúbenejší pivovar Slovenska pokračuje tretím hlasovaním. Tentokrát budete hlasovať za producentov zlatistého moku v Banskobystrickom kraji. Vyberať je z čoho. V tomto kraji nájdete desiatku oficiálne otvorených kamenných pivovarov. 

Pivovary Banskobystrického kraja

Najväčšie zastúpenie v prehľade nájdete v Banskej Bystrici. V tomto krajskom meste oficiálne pôsobia tri pivovary. Najväčším z nich je Banskobystrický pivovar, ktorý stojí za značkou Urpiner. Okrem neho pivo varia aj v pivovare Krebs a Remeselnom pivovare Baran.

Najväčší pivovar v kraji sídli vo Vyhniach. Ide o pivovar Steiger, ktorého história sa začala písať už v roku 1473. Nechýbalo pritom veľa, aby skrachoval. Na nohy ho postavil Eduard Rada, ktorý stojí za pivovarom ERB v Banskej Štiavnici.

Je z čoho vyberať

Ďalším okresným mestom v regióne, ktoré sa môže pochváliť pivovarom je aj Lučenec. Práve tam sídli Tančiareň a pivovar Franz. Ďalší producenti sú situovaní v menších obciach. Napríklad v Tomášovciach nájdete pivovar Huncút.

V Dobrej Nive zase pôsobí pivovar Dobrovar, ktorý je najstarším remeselným pivovarom na Slovensku. Pivovar Predná hora vznikol zase v lokalite, ktorá sa zviditeľnila protialkoholickou liečebňou. V turistickom stredisku Donovaly zase na svoje pivo láka Donovalský pivovar. 

Hlasovanie začalo vo štvrtok 7.11. o 05:00 a potrvá do 13. novembra 21:59. Výsledky za daný kraj vyhlásime 6. decembra.

Hlasovanie skončilo.

Obrázok od Cosmin Iovan z Pixabay