Vyberte najobľúbenejší pivovar Bratislavského kraja

Metropola Bratislavského kraja - Bratislava.

Posledné krajské hlasovanie v ankete Najobľúbenejší pivovar Slovenska nás zavedie do Bratislavského kraja. A konkurencia v ňom je naozaj veľká. V ponuke je 19 producentov piva, čo je najviac spomedzi všetkých krajov.

Pivovary Bratislavského kraja

Najstarším pivovarom v kraji je Minipivovar Richtár Jakub. V Bratislavskom kraji pritom môžete nájsť aj dvojičky sesterských pivovarov. Rovnakého majiteľa Ružinovský pivovar Komín a Mestský pivovar Alžbetka aj dvojica Bratislavských meštianskych pivovarov na Drevenej a Dunajskej ulici. Kedysi mali spoločného majiteľa Patrónsky a Dunajský pivovar, aktuálne to už tak nie je.

Najširšia ponuka piva je v centre hlavného mesta. Tam môžete okrem už spomínaných pivovarov nájsť aj Kláštorný pivovar, pivovar Shenk, Starosloviensky pivovar či Fabrika The Beer Pub.

Bohatá ponuka

Svojim pivovarom sa pritom môžu pochváliť viaceré mestské časti Bratislavy. V Rači nájdete pivovary U Ábela, v Podunajských Biskupiciach Breisburg, v Petržalke Hops, v Ružinove okrem spomínaného komína aj pivovar Brewer, v Novom Meste zase General.

Špecifické postavenie má pivovar Hvezdoň, ktorý ste mohli poznať pod menom Rodinný mikropivovar Hudák. Pivovar zmenil majiteľa a bude sa sťahovať do Hviezdoslavova.

Mimo Bratislavy nájdete v tomto kraji len dvojicu pivovarov. V Stupave varí pivo pivovar Stupavar, v Chorvátskom Grobe zase Jama Craft Brewery. Hlasovanie začalo v utorok 26.11. o 05:00 a potrvá do 2. decembra 21:59. Výsledky za daný kraj vyhlásime 6. decembra.

Hlasovanie skončilo. Bude podrobené kontrole a revidované. Systém nám ukazuje aj to, že hlasovanie prebehlo cez program upravujúci IP adresu.