Vyberte najobľúbenejší pivovar Prešovského kraja 

Snímka z Prešovského kraja. Mesto Prešov.

Obyvatelia Prešovského kraja majú pivo v obľube, aj keď je v mnohých dedinách vnímané len ako „brzda“ k niečomu silnejšiemu. Aj preto to majú remeselné pivovary v tomto regióne o niečo ťažšie ako v iných kútoch Slovenska. Bude zaujímavé sledovať hlasovanie v našej ankete Najobľúbenejší pivovar Slovenska.

Pivovary Prešovského kraja

Najväčším pivovarom v tomto regióne je pivovar spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovenska vo Veľkom Šariši. Nakoniec, značka Šariš je na východe najrozšírenejšia. 

Na druhom mieste, čo sa kapacity týka, by skončil pivovar Štamgast v Chmeľove. Aj keď sa množia zvesti o jeho konci, pivovar stále varí pivo. Aspoň tak nás presviedčali pri zostavovaní tohto prehľadu.

Hneď dvojicu pivovarov nájdete v Poprade. Na jednej ulíc sídlia pivovary Tatras a Egídius. V tomto podtatranskom meste môžete ochutnať aj produkty pivovaru God Times Brewery, ktorý sídli vo Svite. 

Ak toto meno nepoznáte, možno vám bude povedomejšie pomenovanie Buntavar. Práve spojením Dobrých časov a tohto pivovaru vznikol nový pivovar.

Aj zahniezdení kočovníci

Špecifické postavenie má pivovar Corvus. Pôvodne košický kočovný pivovar zahniezdil v Prešove, kde prevzal prevádzku tamojšieho pivovaru Mariannus.

Neďaleko krajského mesta nájdete aj Prešovský pivovar. Ten varí pivo v Petrovanoch. Zatiaľ posledným prírastkom na mape pivovarov v tomto kraji je pivovar Nestville Taberna, ktorý nájdete v Hniezdnom.

Hlasovanie začalo vo utorok 5.11. o 05:00 a potrvá do 11. novembra 21:59. Výsledky za daný kraj vyhlásime 6. decembra.

Hlasovanie skončilo.