Nevtieravo dobré pivo z Rožňavy (Kaltenecker Imperial Porter 19°)

Kaltenecker Imperial Porter

Prvý nástrel: Pivo z pivovaru Kaltenecker sme už dlho netestovali. Pivovar aktuálne prežíva ozdravnú kúru a jeho budúcnosť riešia súdy. Pivo však varí a na trh uvádza viacero noviniek. My si dnes otestujeme kúsok, ktorý patri medzi overené. V chladničke sa nám totiž chladí pivo s názvom  Kaltenecker Imperial Porter 19°. Tento štýl patrí medzi obľúbené a vyhľadávané. Najmä v zimných večeroch.

Názov piva: Kaltenecker Imperial Porter 19°

Pivovar: Kaltenecker

Druh piva: Imperial Porter

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 19°

Obsah alkoholu: 8,7 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Cena: Kupovali sme to ešte na Salóne Piva. Cena okolo 2,50 eura.

Farba: Čierna. Pri pohľade do svetla zachytíte fialové odtiene.

Vôňa: Karamel, čokoláda, káva, ale aj jemné odtiene slaninky či orieškov.

Pena: Hustá. Mala smotanovú konzistenciu a držala si tvar.

Chuť: Už úvod je vysoko postavený a chute sa pekne rozvíjajú. V strede dochádza ku gradovaniu chutí. Zachytíte tu kávu, čokoládu, med aj výrazný karamel. Podmaz je orieškový. Záver je alkoholový a horkastý len jemne.

7/10

Zhrnutie

Príjemné pivo. Nevtieravé a pekne vyskladané a zaoblené. Aj úvod, aj stred sú vysoko nastavené. V strede dominuje  karamel, ale zachytíte tu celý rozmer chutí. Tie prechádzajú do alkoholového záveru. Nie je to nič vyrušujúce. Do toho štýlu to patrí. Hutnosť tónov mohla byť o čosi vyššia, ale to je poznámka pod čiarou. Pivo patrí určite medzi slovenský nadpriemer. Dávam slušnú sedmičku. Decentne navarené a vyskladané.