Keď sa k pivu vrátite po dvoch rokoch (Zero Power, 2022)

Nilio - Zero Power 2022

Po takmer dvoch rokoch sa vraciame k pivu s názvom Zero Power. Ten na trhu uviedol pivovar Nilio. Musíme priznať, že tento pivovar má naše sympatie, keďže sa rozhodol vydať inou cestou, ako všetci ostatní producenti. Stavil totiž hlavne na nealkoholické pivo. Tým je aj pivo s názvom Zero Power. Pivo od nás pred dvoma rokmi dostalo sedmičku. Ako dopadne dnes?

Názov piva: Zero Power

Pivovar: Nilio Brewery

Druh piva: Nealkoholické pivo

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  0,5%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky, regulátor kyslosti: kyselina citrónová a kyselina mliečna, antioxidanty: extrakt z aceroly, extrakt z bambusových listov.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili necelé dve eurá.

Farba: Zlatistá, pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná so šľahačkovitou štruktúrou.

Vôňa: Výrazne sladová. Zreteľné sú aj plechové tóny. Celkový dojem je nasládly.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia sladových, chlebnatých, citrusových a karamelových tónov. Prítomná je aj plechovosť typická pre nealkoholické pivo, ale aj oxidáciu. Horkosť je výrazná (až na hrane), doznievanie je sladkasté s horkastými dozvukmi.

6/10

Zhrnutie

OK, toto má byť pivo, ktoré má konkurovať napríklad bežnej ponuke aj z veľkých pivovarov. A musíme priznať, že by sme boli na vážke či voliť tento kúsok alebo pivo z veľkého pivovaru. Ak by sme sa pozreli na pomer cena/výkon, tento kúsok by prehral. Jeho prednosťou je hutnosť tónov, iskrivosť a pre niekoho aj výrazná horkosť. Za nás to dnes stačí na šestku. Niekomu však môže sadnúť viac.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.5/10 (2 hodnotení)