Petržalka bude mať pivovar. Otvoria ho už 1. júna

Petržalka

V Bratislave už o pár dní otvoria dvanásty reštauračný pivovar. Tešiť sa tentoraz môžu hlavne obyvatelia Petržalky. Práve v tejto mestskej časti totiž otvoria Pivovar Hops. „Nejaké pivo by sme mali mať hotové už koncom mája. Oficiálne otvorenie pivovaru však plánujeme na 1. jún,“ prezradil portálu oPive.sk aktuálne informácie spolumajiteľ Ján Huska.

Otvorenie pivovaru je vlastne splnením sna oboch majiteľov. „Okolo piva sa motáme už dlho, sme domovariči. Našli sme vhodné priestory a tak sme dlho neváhali,“ rozpráva spolumajiteľ. Pivovar situovali do Hops pubu, ktorý nájdete na Vilovej ulici neďaleko Železničnej stanice Petržalka. Cieľom nového pivovaru je hlavne ponúknuť poctivé remeselné pivo. „V stálej ponuke bude štvorica pív: svetlý, polotmavý a tmavý ležiak a chýbať nebude ani IPA,“ hovorí Ján. Jedným dychom však dodáva, že na výčape sa určite objavia aj pivné špeciály.

Kapacita varne má 250 litrov a ako sládkom pivovaru Hops bude druhý spolumajiteľ Richard Hajdin. Prioritou podniku bude vyrábať pivo len pre ich domácu prevádzku. „Pre zberateľské potreby budú aj nejaké fľašky, ale veľa ich nebude,“ prezrádza Ján. Ten nevylúčil, že v budúcnosti môžu uvažovať aj nad navýšením výroby. Aktuálne sa však chcú zamerať na rozbeh pivovaru a získavanie fanúšikov. Nakoniec, kapacita reštaurácie je limitovaná. „Je to okolo 100 miest,“ vypočítava spolumajiteľ, ktorý verí, že pivo bude zákazníkom chutiť.

V Petržalke doteraz kamenný pivovar chýbal, aj keď sa už jedným vlastne môže pýšiť. Na petržalskom brehu Dunaja totiž kotví Dunajský pivovar. Potenciál najväčšieho sídliska na Slovensku je veľký. S počtom obyvateľov 104-tisíc by sa táto mestská časť zaradila na tretie miesto v rebríčku najväčších slovenských miest.

Pivovar Hops nebude v Bratislave jediný novotovorený. Ďalšie sa pripravujú v Rači, Starom Meste a Podunajských Biskupiciach. Miesto na nové pivovary by sa určite našlo aj v ďalších mestských častiach, ktoré zatiaľ nemajú svojho domáceho producenta – napríklad Dúbravka, Karlová Ves či Devínska Nová Ves.