Pivo ideálne na slepý test pre zarytých pivárov (Micro)

Micro – American Table Beer

Na slovenskej pivnej scéne je zaujímavé pozorovať vývoj pivovarov. Niektoré si držia líniu a idú si svoje (aj to je niekedy ťažké), niektoré experimentujú. Treba povedať, že fanúšikovia remeselného piva majú experimenty radi. Len nie vždy to môže dopadnúť dobre. Pivovar Hellstork môžeme zaradiť do oboch kategórií. Jednak v jeho ponuke nájdete „ich“ klasiku, ale aj na slovenské pomery nezvyčajné pivá. Takým je aj pivo s názvom Micro. Ide o kúsok, ktorý môžeme zaradiť do kategórie nízkoalkoholické pivo. Obsah alkoholu má len na úrovni 2,8 percenta.

Názov piva: Micro – American Table Beer

Pivovar: Remeselný pivovar Hellstork

Druh piva: Nízkoalkoholické pivo

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedené

Obsah alkoholu: 2,8%

Zloženie: Voda, jačmenný, pšeničný a ovsený slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili necelých päť eur.

Farba: Slámovo-žltá. Pivo je kalné.

Pena: Vysoká, šľahačkovitá. Bola zložená z mikrobubliniek.

Vôňa: Kombinácia grepu, limetky i náznakov pomaranču.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti kombinácia grepu, limetky i náznaky pomaranča. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie s citrusovým nádychom. Jemne zachytíte aj kvasnice.

8/10

Zhrnutie

Bolo by zaujímavé robiť slepý test a od pivára sa opýtať, koľko percent má toto pivo. Prekvapivo ponúka príjemné citrusové iskrenie a relatívne hutné tóny. Áno, telo nie je plné a ani byť nemôže, ale celkové vyznenie je parádne. Za nás je to osmička. Toto pivo by sme na výčape obracali celý večer.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.21/10 (12 hodnotenie)