Pivo, s ktorým spokojne skončíte každý deň (Age of Lies)

Hop Grup - Age of Lies

Vek klamstiev. Tak by sa dal preložiť názov piva Age of Lies, ktorý na trh uviedol nitriansky pivovaru Hop Grup. Ide o pivo navarené v štýle Barley Wine, konkrétne jeho americká verzia. Ide o pivný štýl, ktorý nie je v našich končinách až taký rozšírený. Nie je sa čomu čudovať. Toto pivo totiž nie je pre každého. Ide totiž o kúsok, ktorý má vysoký obsah alkoholu. V tomto prípade presahuje desať percent.

Pivovar ho predstavil nasledovne: „Multigrain Hop Wine, bol pracovný názov tohto kúsku. Stretáva sa v ňom viac druhov obilnín – jačmeň, ovos, raž – pre dominantný obilný charakter. No a ten je doplnený stredne výrazným charakterom amerického chmeľu Mosaic vyznačujúcim sa tónmi kvetín, citrusov, biliniek a tropického ovocia.

Názov piva: Age of Lies

Pivovar: Hop Grup Pivovar Nitra

Druh piva: American Barley Wine

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 24°

Obsah alkoholu:  10,3%

Zloženie: Voda, jačmenný, ovsený a ražný slad, kvasinky.

Cena: Pivo sme na otestovanie dostali od pivovaru.

Farba: Medená, pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká so šľahčkovitou konzistenciou. Pomaly padala.

Vôňa: Výrazne sladová. Rozoznať môžete karamel, sušené hrozienka, figy ale aj zemité tóny

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia karamelu, medu, hrozienok, figy ale aj zemitých tónov, masielka, grepu  či borovice. Horkosť je nevýrazná, doznievanie je hrejivé, alkoholové.

8/10

Zhrnutie

Hutné, mnohorozmerné a ťažké pitie. Barley Wine síce často netestujeme, ale máme ho radi. Je to taký kráľ medzi silnými pivami. Tento kúsok je výrazný, iskrivý a netuctový. Trocha nás vyrušoval zemitý rozmer, ktoré je spôsobený asi ražným sladom, ale nie je to chyba. Je to veľmi príjemné pitie. Za nás osmička. Pokojne ochutnajte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.5/10 (6 hodnotenie)