Pivo z Česka, ktoré zomrelo na krásu (Vibe Check)

Axiom Brewery - Vibe Check

Pivovar Axiom Brewery nájdete v českom meste Prostějov. Pivné recepty má pod palcom Nór Kjetil Jikiun. Ten je pritom v domácom Nórsku vnímaný ako pivná celebrita. Stál totiž pri boome remeselného pivovarníctva v severskej krajine.

Pôvodným povolaním pilot totiž založil pivovar Nøgne Ø. V roku 2015 z neho odišiel, aby založil ďalší, tentokrát na ostrove Kréta. Nesie meno Solo. Už nejaký ten piatok však jeho pivá poznajú aj československí pivári. Vďaka pivám z pivovaru Axiom. Dnes ochutnáme pivo s názvom Vibe Check. Pivovar pivo v podnázve charakterizoval ako Triple NEIPA. Má totiž obsah alkoholu na úrovni desiatich percent.

Názov piva: Vibe Check – Triple NEIPA

Pivovar: Axiom Brewery

Druh piva: New England IPA

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 24°

Obsah alkoholu:  10%

Zloženie: Voda, jačmenné a pšeničné slady, ovsené a pšeničné vločky, chmeľ, kvasnice.

Cena: Za tretinovú plechovku sme zaplatili 2,79 eura.

Farba: Hnedo-oranžová, pivo je kalné.

Pena: Stredne vysoká so šľahačkovitou konzistenciou. Pomaly padala.

Vôňa: Výrazná. Kombinácia pomarančov, grepu, prezretých marhúľ, pomela či marakuje. Prítomné aj náznaky karamelu.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, červených pomarančov, prezretých marhúľ, pomela aj náznakov karamelu. Horkosť je na štýl o čosi výraznejšia, doznievanie hreje a je výrazne alkoholové.

7.5/10

Zhrnutie

Voňavé a hutné pitie, ktoré však zomiera na krásu. Nie, určite to nie je zlé pitie, ale alkohol je výrazný a valcuje. Ovocná zložka je prítomná, je príjemná, džúsová. Prechody sú príjemné a zaoblené. Len ten alkohol. Možno keby ubrali o pár percent, bolo by to piteľnejšie. Za nás je to silných 7,5 bodu. Ten alkohol nám na tento štýl veľmi nesedel.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.5/10 (1 hodnotenie)