Pivovar General: Chceme „ulietavať“ na nových chutiach

General - Balenie

Je čas bilancovať. Už o roku 2020 sme písali, že bol mimoriadne ťažký a pre gastroscénu asi najhorší v novodobej histórii. A to sme ešte nevedeli, že rok 2021 bude ešte ťažší. Na prelome rokov každoročne usporadúvame veľkú anketu medzi pivovarníkmi. Tejto tradícii sme ostali verní aj tentokrát. Dnes sa za rokom 2021 obzerá a plány na ďalšie obdobie prezrádza Tomáš Barborík, PR & Sales Manager pivovaru General.

Asi sa zhodneme na tom, že pre pivovary bol rok 2021 jedným z najťažších za posledné desaťročia. Ako ste ho vnímali?

Bude to možno znieť trocha zvláštne, ale po roku 2020 sme si už na ťažšie podmienky v našom segmente akosi zvykli. Verím však,  že tento zvyk v roku 2022 všetci opustíme a náležite to spoločne oslávime. Takže ako sme si pri zhodnotení roka 2020 povedali, že pandémia a to všetko, čo nám priniesla, bola niečím, čo nikto z nás neočakával, v roku 2021 už prišlo len všetko to, čo sme žiaľ očakávali. Už počas roka 2020 sme v pivovare urobili mnohé zmeny, a preto sme v roku 2021 boli pripravení na všetko. Práve vďaka našej neustálej snahe sme sa aj počas tohto roka dokázali posúvať ďalej.

Som rád, že môžem zhodnotiť, že počas tohto roka sme naďalej získavali mnoho nových zákazníkov a podnikov, kde dostanete načapované pivo General. Počas roka sme sa naďalej venovali novým pokusným várkam a tvrdo sme pracovali na zvyšovaní kvality a inováciách vo výrobe. Uplynulý rok bol ťažký, ale ukončujeme ho s o to lepším pocitom a ďakujeme všetkým našim zákazníkom, že oceňujú kvality a chute nášho piva, teda aj napriek ťažkým časom, práve vďaka nim môžeme stále napredovať.

Vedeli by ste na roku 2021 nájsť nejaké pozitíva, ktoré váš pivovar posunuli vpred?

Obmedzenie prevádzok nás donútilo ešte viac inovovať a vyšperkovať náš vlastný e-shop, takže teraz sa naše pivo dostane rýchlo a ľahko priamo domov k našim zákazníkom. Veľkým prínosom pre nás bol letný príchod nášho nového talentovaného sládka Rastyho, ktorý dbá  na kvalitu piva a rovnako ako zvyšok našej posádky, neváha a rád experimentuje. Náš tím doplnil aj ďalší kolega, šikovný sládok Andrej, ktorý nám pomáha v mnohých oblastiach. Obaja sú presne tie ďalšie hnacie motory, ktoré sme na našej palube potrebovali.

Na ktoré pivo z vašej produkcie ste najviac hrdí? Viete prezradiť, či nastanú vo vašej produkcii zmeny v roku 2022?

Je naozaj ťažké vybrať jedno. Môžem úprimne povedať, že sme hrdí na všetky naše pivá. Za dobu nášho fungovania všetky zo stálych pív prešli obrovskou evolúciou a do toho neustále pridávame množstvo limitiek. Keď si ale musím vybrať, tak po veľkom úspechu kyseláčov, sme tento rok začali variť aj štýl gosé, kde aktuálne máme v ponuke Aloha Gose s ibištekom, ktoré je naozaj veľká pecka.

Ďalej to bude pomaly rok, čo varíme Pixel Sourus Sour NEIPA, to je v slovenských podmienkach absolútne jedinečné pivo a určite ho odporúčam. Základom sú ale vždy aj tie bežnejšie štýly, avšak v našom originálnom podaní. Vždy si dám rád ležiaky Grunt, Citra alebo Violet APA, či náš Patriot IPA.

V budúcom roku plánujeme ďalšie pokusné várky nových pív, ktoré naši verní fanúšikovia budú vedieť získať u nás v pivovare. A predstavíme aj zopár noviniek, ktoré sme už stihli otestovať alebo práve testujeme.

S akými ambíciami vstupujete do roku 2022?

Naše ambície sa ďalej rozvíjajú a určite chceme, aby naše pivo bolo dostupné na výčapoch v ďalších a ďalších podnikoch. Naďalej chceme prinášať jedinečné novinky na náš trh a „ulietavať“ si na nových chutiach. Veríme, že to počas roka situácia dovolí a stretneme sa s našimi vernými i novými fanúšikmi na festivaloch a eventoch, na čo sa veľmi tešíme. Spomeniem aj ambíciu, ktorú sme z roka 2021 boli nútení presunúť na rok 2022 a tou je, že veríme, že v priebehu roka 2022 sa dostaneme aspoň do blízkosti života na aký sme boli zvyknutí predtým.

Prečítajte si aj

Buchvald: Cez leto sa ideme zodrať, aby sme jeseň a jar vôbec prežili

Snímka: FB General