Už aj Tatry majú svoj podnik s remeselným pivom

Že Slovensko už niekoľko rokov zažíva pivnú obrodu, nemusíme opakovať. Nové podniky pribúdajú po celej krajine. A neplatí to len o väčší mestách. Svojim remeselným pubom sa už nejakú dobu môžu chváliť aj Vysoké Tatry. V našich malých veľhorách otvoril svoj podnik kočovný pivovar Sálus.

Nie len servírovať

Podnik Salus Pub nájdete v Tatranskej Lomnici v priestoroch apartmánov Belveder. A čo stálo za jeho zrodom? „Myslím si, že pre vlastné pivo nemôže nastať lepšia situácia ako keď ho môžete ponúkať aj osobne vo vlastných reprezentatívnych priestoroch. Nápad možno driemal niekde od počiatkov vzniku kočovného pivovaru Sálus, ale pomohla tomu až náhoda, keď sme dostali možnosť prenájmu takýchto priestorov v novostavbe v Tatranskej Lomnici,“ začína rozprávanie Miloš Sálus.

Majiteľ hovorí o tom, že v podniku chcú ponúknuť gastronomický a hlavne pivný zážitok. „Nechceme pivo len servírovať. V prípade záujmu sa náš zákazník môže čo–to dozvedieť napríklad aj o procese varenia piva, či o rozdieloch medzi pivnými štýlmi. Tie si následne môže overiť aj na našom degustačnom meníčku, a vybrať si tak pivko z dennej ponuky, ktoré mu najlepšie sedí,“ odhaľuje základnú filozofiu podniku.

Zatiaľ šesť pív

Na výčape je k dispozícii šesť pív. Okrem vlastného piva Sálus chcú Tatranci ponúkať aj pivá z iných remeselných pivovarov. „Do budúcna by sme potom určite chceli rozšíriť portfólio vlastného piva. Pripravujeme aj pivotéku s fľašovým pivom,“ prezrádza majiteľ a dodáva, že zatiaľ ponúkajú plnenie fliaš cez protitlakovú technológiu. „PET aj sklenené fľaše rôznych objemov plníme bez straty kvality, takže v chlade vydržia aj niekoľko týždňov až mesiacov v závislosti od typu piva,“ hovorí.

Plánov však v Tatranskej Lomnici majú viac. „Radi by sme rozbehli aj rôzne doplnkové podujatia akými sú napríklad riadené ochutnávky, besedy alebo aj premietanie športových prenosov na veľkoplošnej obrazovke,“ naznačuje Miloš Sálus.

A čo premena kočovného pivovaru na kamenný? „Šanca na pivovar existuje stále, ale nateraz to nie je naša priorita,“ uzatvára rozprávanie majiteľ kočovného pivovaru Sálus.

Pozrite si, ako vyzerá Salus Pub

Snímky: Salus Pub