Ruské pivo, ktoré nám akosi sadlo (Chamovniky Monachium)

Chamovniky  Monachium

Prvý nástrel: Ruským pivám môžete vytknúť mnoho, jedno však nie. Dizajn ich fliaš. Zdá sa nám, že pivovary na východ od nás obľubujú neschematickosť a hravosť. Pivo Chamovniky Monachium do tejto kategórie spadá. Špeciálne tvarovanej fľaši nechýba zaujímavý vrchnák. Uvidíme či nás zaujme aj obsah. Pivo sme kúpili v Tescu. Dve fľaše z balenia sme už otestovali.

Názov piva: Chamovniky Monachium

Pivovar: Moscow Brewing Company

Druh piva: Pivo mníchovského typu

Krajina: Rusko

Stupňovitosť: 13,0 %

Obsah alkoholu: 5,5 %

Zloženie: Pramenitá voda, jačmenný a karamelový slad, chmeľ.

Farba: Červeno-žltá. Pivo je mierne zakalené.

Vôňa: Karamel tu hrá prvé husle.

Pena: Stredne hutná konzistencia po čase opadáva.

Chuť: Už od prvých dúškov sú sladové tóny posadené vysoko. V strede to naplno rozbaľuje karamel. Prekvapí aj pomerne horkastá koncovka, čo pri tomto štýle nie je vždy zvykom. Rezkosť je takmer ideálna.

6/10

Zhrnutie

Príjemné pivo. Nie je to síce kúsok, za ktorým by som si išiel nohy polámať, ale príjemné spestrenie. Rusi sa nemajú za čo hanbiť. Úvod je nevtieravý a o strede platí to isté. Pekne sa v ňom rozvíja karamel. Horkastá koncovka je takým bonusom navyše. Trochu by som vytkol hutnosť chutí. Ide o pivo s vyšším obsahom alkoholu a na tónoch by to malo byť cítiť. Za to idú nejaké body dole. Dávam silnú šestku. Neviem či je to smädom, ale pivo mi nejako sadlo. Vyskúšajte.