Salón piva: Do Košíc sa chceme vrátiť

Vráti sa Salón piva na východ? Zopakujú organizátori aj pražskú edíciu? Aj na túto otázku odpovedal v rozhovore pre portál oPive.sk Ivan Čižmárik, spoluorganizázor Salónu piva.

Mnohí pivári očakávali, že Salón piva sa pred koncom tohto roka objaví v Košiciach. Dočkajú sa?
Milujeme Košice, máme tam veľmi veľa kamarátov a sú tam aj výborné remeselné pivká. Žial, tento rok sme to opäť nestihli. Dôvodov je viacero. Asi najväčším je priestor. Salón piva je aj o atmosfére, o prostredí, v ktorom sa pivko degustuje. A v Košiciach ho stále hľadáme. Nehľadáme veľké haly, ale niečo menšie, útulnejšie. Dúfame, že budúci rok sa ľady pohnú a Košičania si Salón piva budú môcť pekne užiť.

Už máte termíny Salónu piva na budúci rok?
Salón Piva sa bude tradične konať v Bratislave, v Starej tržnici. Čakajú nás opäť dve edície: jarná a jesenná. Jarná edícia bude v dňoch 18. – 20. apríla 2018 a jesenná 19. – 21. septembra 2018.

Mení sa niečo na koncepcii Salónov?
Myslíme si, že návštevníkom a aj pivovarom tento náš koncept vyhovuje, už si naň zvykli. Sme bombardovaní rôznymi novýmy, hlavne kartovými systémami, ale po našej skúsenosti v Prahe a aj niektorými ešte nedotiahnutými vecami, sme verní klasike. Skôr neustále premýšľame, ako zatraktívniť program pre vás, návštevníkov. Prinášať najnovšie trendy zo sveta „craft beer“ na Slovensko. Na Slovensku pribúdajú neustále nové pivovary, ale veľmi málo z nich sa venuje novým pivným štýlom. A Salón Piva je hlavne o tom.

Čiže zameranie na novinky.
Aj budúci rok budeme klásť veľký dôraz pri výbere pivovarov. Každý pivovar, ktorý sa bude chcieť zúčastniť Salónu Piva bude musieť navariť a priniesť minimálne jednu novinku, ktorá bude mať premiéru. V tomto roku sa to uchytilo, pivovary naozaj začali vymýšľať nové recepty a priniesli veľmi dobré pivká. Pivná rozmanitosť, to je už od začiatku naše krédo, hlavná línia. A samozrejme kvalita je na prvom mieste.

Čo Praha. Skúsite to ešte raz?
Momentálne tiež bojujeme so samotným priestorom, miestom konania Salónu piva, ale niečo sa rysuje. Pravdepodobne zmeníme lokalitu a meníme aj termín. Salón piva Praha presúvame na jún. Nová lokalita, miesto konania bude známe začiatkom februára 2018. V Prahe žije veľmi veľa Slovákov a určite ich nechceme sklamať.

Uvažujete aj nad inými mestami, kde by ste zavítali so Salónom?
Určite Košice. Držte nám palce!

Snímka: Salón piva