Slunce, seno a … slabé chorvátske pivo (Karlovačko)

Karlovačko

Prvý nástrel: Máme tu spomienku na leto. Pekne zhmotnenú do piva. Rodinní známi mi z Chorvátska doniesli pivo Karlovačko. Jedna sa o chorvátsky ležiak. Na etikete píšu, že ide o storočnú tradíciu. Som veľmi zvedavý. Aj som rozmýšľal, ale nepamätám sa aby som niekedy pil chorvátske pivo. Poďme na to.

Názov piva: Karlovačko

Pivovar: Karlovačka Pivovara

Druh piva: Svetlý ležiak

Krajina: Chorvátsko

Stupňovitosť: 11,6%  

Obsah alkoholu: 5,0%

Farba: Svetlo – žltá. Povedal by som klasická južanská.

Vôňa: Sladová s nádychom citrusových plodov.

Pena: No nič moc. Zapenila, držala a potom spadla.

Chuť: Sladový nábeh je platonický. Telo mi viac pripomína radler ako pivo. Cítim citrusové plody. Chmeľové chute nečakajte, skôr akýsi kyslastý dojazd. Prekáža mi tam mierna pachuť.

3/10

Súhrn

Zhrnutie: Ak by som robil recenziou v lete na chorvátskej pláži, asi by výsledná známka vyzerala úplne inak. Pivo sa síce pije ľahko, ničím však neohúri. Akýsi pokus o Heineken v chorvátskom podaní. Pivo má citrusové tóny, čo je do istej miery plus. Ale poďme k negatívam. Jedno veľké nachádzame na etikete. Pivo obsahuje kukuričnú krupicu. Čo k tomu dodať. O vodnatom tele tu nebudem písať. Dávam trojku. V porovnaní s inými južanskými pivami je to silnejšia trojka. O štvorke nemôže byť ani reči. Už len kvôli tej kukurici v zložení.