Spolupráca Poliakov a Rusov? Pri pive geniálna (Warsaw Express)

Pinta - Warsaw Express

Poľský pivovar Browar Pinta vzišiel z domovaričov a stal sa jedným z najvýraznejších predstaviteľov poľskej remeselnej revolúcie. Založili ho v roku 2011 a za sedem rokov svojej existencie získal množstvo ocenení. Na tamojší trh priniesol nekonvenčnosť a iný pohľad na pivo. Po rokoch, keď varil kočovne, sa rozhodol usadiť. V priebehu roka 2019 by už mal variť vo svojom. Dnes z ich produkcie ochutnáme pivo s názvom Warsaw Express. Poliaci ho navarili v spolupráci s ruským pivovarom Bakunin. Ide o štýl Wheatwine. V tomto smere je to unikát, keďže tieto dva národy sa z historického hľadiska nemajú príliš v láske.

Názov piva: Warsaw Express

Pivovar: Browar Pinta v spolupráci pivovarom Bakunin (navarené v Browar na Jurze)

Druh piva: Wheatwine

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 24,7°

Obsah alkoholu: 9,3%

Zloženie: Voda, jačmenný slad (plzenský, mníchovský, Carahell), pšeničný slad, laktóza, chmeľ (Columbus, Citra, Cascade, Falconer’s Flight), kôra z grepufruitu, červených aj žltých pomarančov.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili v prepočte 3,30 eura.

Farba: Medená, pivo je kalné.

Pena: Jemná, nevýrazná. Rýchlo padala.

Vôňa: Výrazná. Kombinácia pomarančov, grepu, hrozienok, mandarínok, kvetiniek, ale aj jahôd či černíc.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť jemne nižšia. V chuti sú náznaky pomarančov, grepu, mandarínky, karamelu, mliečnej čokolády, kvetiniek a sušených hrozienok. Horkosť je na štýl výraznejšia, doznievanie má citrusový nádych. Alkohol hreje.

8.5/10

Zhrnutie

Veľmi lahodné a decentné pitie. Ale slovo „decentné“ asi neplatí pre obsah alkoholu. Ten je síce cítiť pri doznievaní, nie je to však až tak výrazné. Páčila sa nám kombinácia citrusových, sladkastých a kvetinkových tónov. Za nás je to 8,5 bodu. Zážitok.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.25/10 (2 hodnotení)