„Starosta“ z Česka s írskym pasom (Primátor Stout)

Primátor Stout

Prvý nástrel: Aj vám sa stalo, že ste našli v starých nohaviciach peniaze a potešilo vás to? No mne sa včera stala podobná vec. Pred pár týždňami som si odložil fľašu Primátora Stout. Úplne som naň zabudol. O to viac ma potešilo, keď som ho našiel. Jedná sa o pivo z môjho obľúbeného pivovaru. Ešte pred pár mesiacmi ste ho bežne dostali v Tescu, teraz už nie. Podľa všetkého sa zmenil dodávateľ. Škoda. Pivo je ešte v záruke (chýbajú dva mesiace) a veľmi sa naň teším.

Názov piva: Primátor Stout

Pivovar: Pivovar Náchod

Druh piva: Stout. Zvrchne kvasené pivo anglo – írskeho pôvodu.

Krajina: Česko

Stupňovitosť: Neuvedená.

Obsah alkoholu: 4,7%

Farba: Tmavá ako noc.

Vôňa: Ohňostroj vôní. Cítim karamel, čokoládu aj nádych višní.

Pena: Poctivá. Krúžkovala pohár jedna radosť.

Chuť: Sladová chuť začína jemne. Stred pivá je kávový s jemným ovocným nádychom. Prebieha celkom rýchlo do koncovky. Tá je výrazne chmeľová. Podľa môjho vkusu až tak umelo.

6/10

Súhrn

Zhrnutie: Pivo sa pije veľmi príjemne. Kvitujem kávové tóny aj vcelku vyváženú chuť. Pri koncovke mám otázniky a tie vyriešime hneď pohľadom na zloženie. A sme doma. Samozrejme pivo obsahuje chmeľový extrakt. Okrem neho tu v zložení nájdete aj antioxidant E300 (je to vitamín C), pražený jačmeň či ovos. Žiadna tragédia, ale body budem krátiť. Najmä za ten extrakt. Škoda. V tomto prípade by sa mi tu hodila sedmička, ale dávam o bod nižšiu známku. Nič to nemení na tom, že pivo bude patriť medzi obľúbené. Už len preto, že sa v regióne snažia robiť netypické pivá.