Svijany zobrali slovenský trh útokom. Rekordne rastú

Český pivovar Svijany si na Slovensku mädlí ruky. Producent zlatistého moku zaznamenáva výrazne nárasty predaja i odberných miest.

Výrazný nárast

Podľa informácií českého denníka MF Dnes vyviezol vlani pivovar na Slovensko 30-tisíc hektolitrov piva, čo je asi o 70 percent viac ako v roku 2015. Štatisticky to vyzerá tak, že každé dvadsiate pivo smeruje na slovenský trh.

K skokovému nárastu pomohlo rozšírenie odberných miest. „Svijanské pivo sa čapuje zhruba v 600 slovenských reštauráciách,“ prezradil denníku Roman Havlík, riaditeľ svijanského pivovaru. Podľa jeho slov má pivovar zastúpenie vo všetkých typoch prevádzok od motorestov až po reštaurácie.

Rekordné tržby

Ďalšej expanzii pivovaru by mohli pomôcť aj plechovky, ktoré chce firma viac distribuovať aj v zahraničí. Rekordné čísla vývozu sa prejavili aj v tržbách dcérskej spoločnosti. Svijany Slovakia zaznamenali vlani rekordné tržby.

Firma dokázala utŕžiť čiastku presahujúcu 2,8 milióna eur. Firme sa pritom po piatich rokoch podarilo dostať do zisku. Firma zarobila niečo menej ako 58-tisíc eur. Expanzii pomáha aj záujem pivárov o iné, ako tradičné slovenské značky. Česi ťažia z akceptovateľnej ceny i dobrej distribúcie.

Snímka:  Pivovar Svijany