Údené tóny narodené v Írsku (Carlow Brewing Irish Stout)

M&S Irish Stout

Prvý nástrel: Privátne pivo z reťazca Marks & Spencer sme už na našich stránkach niekoľkokrát testovali. Výsledky boli všelijaké. Väčšinou išlo o pivo navarené v anglických pivovaroch, tentokrát to však bude inak. V chladničke sa nám chladí pivo s názvom Irish Stout a ten navarili v Írsku. Na svedomí ho má pivovar Carlow Brewing, ktorý môžete poznať aj pod označením O’Hara’s Brewing Company. Ide o remeselný pivovar, takže očakávania sú vyššie.

Názov piva: Irish Stout

Pivovar: Carlow Brewing

Druh piva: Stout

Krajina: Írsko

Stupňovitosť: Neuvedená.

Obsah alkoholu: 4,5 %

Zloženie: Voda, sladový jačmeň, jačmenné vločky, pšenica, upravený chmeľ, oxid uhličitý, pivovarské kvasnice.

Cena: Reťazec má akcie na väčší nákup piva. Fľaša nás vyšla aj so zľavou na asi 2,5 eura.

Farba: Čierno-čierna tma.

Vôňa: Káva tu hrá prvú ligu, pri postupnom otepľovaní sa k slovu dostáva aj karamel.

Pena: Smotanová konzistencia svetlo-hnedej farby. Celkom rýchlo padla.

Chuť: Úvod je slabší, keď sa intenzita tónov postupne stupňuje. Stred je zadymený s výraznými náznakmi kávy. Každopádne chuť je výrazne poznačená dymovou chuťou. Koncovka je horkastá. Pivo je krásne suché.

7/10

Zhrnutie

Príjemné pivo. Najviac mi vyhovovala suchosť tohto kúsku, keď vám po dopití zostáva príjemný pocit horkosti. Ale pekne po poriadku. Úvod je vodovejší, ďalší priebeh sa pekne stupňuje. Najprv zachytíte ovocné chute, ktoré sú razantne vystriedané údenými tónmi s nádychom kávy. Koncovka je horkastá. V chutí výraznejšie prebíjajú údené tóny. Pivu dávam sedmičku. Určite ochutnajte.