Ukážka poctivého piva z anglického pivovaru (EPA)

Marston's Brewery - EPA

Dnes ochutnáme pivo s názvom EPA. Ide o kúsok z dielne britskej skupiny Marston’s Brewery. Ide o skupinu, ktorej korene siahajú do roku 1834. Že nejde o malého hráča, dokazuje aj počet zamestnancov. V roku 2019 zamestnávali 14-tisíc ľudí.

Zaujímavosťou je, že pod svojim palcom má  2 150 pubov, ktoré mu generujú až 90 percent tržieb. Skupina zastrešuje značky ako Marston’s, Banks’s, Jennings, Ringwood , Brakspear, Wychwood, Courage, McEwans, Wainwright, Shipyard a Bombardier. V roku 2020 sa spojila s Carlsbergom a vytvorila spoločný podnik Carlsberg Marston’s Brewing Company.

Názov piva: EPA

Pivovar: Marston’s Brewery

Druh piva: English Pale Ale

Krajina: Spojené kráľovstvo

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  3,6%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili 1,49 eura.

Farba: Tmavo-žltá. Pivo je číre.

Pena: Stredne vysoká s jemnou konzistenciou. Rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia zemitých tónov, grepu aj trávnatých tónov.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, zemitých tónov, náznakov kvetiniek aj brusníc. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie jemne korenisté s rozvíjanou sladovou zložkou.

7.5/10

Zhrnutie

Príjemné pitie. Prijemne vyskladané, iskrivé a na obsah alkoholu aj hutné. Tento kúsok má len 3,6 percenta alkoholu, na čo ponúka naozaj nadpriemerné predstavenie. Vieme si predstaviť, ako by sme v londýnskom pube pri tomto kúsku vydržali celý večer. Ukážková EPA. Za nás 7,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.33/10 (3 hodnotení)