Za málo alkoholu, slušné predstavenie (Razorback)

Ringwood Brewery, Bitter, Razorback

Anglický pivovar Ringwood Brewery založili v roku 1978 aj keď mnohé záznamy poukazujú na to, že na mieste pivovaru v RIngwoode existovali producenti piva už skôr. Malý pivovar sa špecializoval na tradičné anglické štýly. V roku 2007 ho kúpila pivovarská skupina Marston’s, ktorá sa zaviazala, že ponechá remeselný ráz pivovaru. My si dnes ochutnáme klasiku s názvom Razorback. Ide o pivo štýlu Bitter, ktoré kedysi nieslo názov Best Bitter.

Názov piva: Razorback

Pivovar: Ringwood Brewery

Druh piva: Bitter

Krajina: Veľká Británia

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 3,6 %

Zloženie: Na etikete bolo napísané len to, že obsahuje jačmeň.

Cena: Za škatuľu šiestich pív sme zaplatili necelých osem eur.

Farba: Medená, pivo je číre.

Pena: Jemná šľahačková. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Prvý dojem zatuchlina, úplne odpudivý. Neskôr sa dopredu predierajú k slovu karamel, kolový nápoj či mliečna čokoláda.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, telo plnšie, keď ponúkne kombináciu karamelu, náznakov čučoriedok, pripálenej hrianky i náznakov tmavého ovocia. Môžete zachytiť aj slankastý rozmer. Koncovka je horkastá a doznieva niekoľko sekúnd po dopití.

6.5/10

Zhrnutie

Na to, že pivo má obsah alkoholu len na úrovni 3,6 percenta, ponúka hutný základ. Celkové vyznenie je tak celkom fajn. Najmä v tele piva môžete nájsť viaceré tóny, ktoré robia tento kúsok pomerne zaujímavý. K ideálu chýba väčšia lahodnosť, ale to nie je chyba. Určite to nie je galapredstavenie, pivo však ukazuje možnosti daného štýlu. Za nás je to 6,5 bodu. Pokojne ochutnajte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5/10 (2 hodnotení)