Zásah do čierneho zo Stupavy (Stupavar Black IPA)

Prvý nástrel: Pivovar Stupavar má za sebou úspešný rok 2016. Podnik, ktorý sídli v Stupave, menil technológiu a už koncom roka mohol ponúknuť celú paletu fľaškových pív. Medzi pivami, ktoré kedysi neboli až tak bežne v jeho ponuke, sme našli aj pivo s názvom Black IPA. Sestra klasického štýlu je medzi pivármi populárna. Dokáže v sebe skĺbiť viacero pozitívnych stránok a ponúka tak väčší zážitok. Práve toto pivo si dnes ochutnáme.

Názov piva: Stupavar Black IPA

Pivovar: Stupavar

Druh piva: Black IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 15°

Obsah alkoholu: 5,8 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, pivovarské kvasnice.

Cena: Pivo kúpite vo viacerých pivotékach. My sme zaň zaplatili 2,80 eura.

Farba: Čierna. Pri pohľade do protisvetla zachytíte červenkasté odtiene.

Pena: Hutná, smotanová. Držala si tvar a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Dominuje citrusové ovocie. Zachytiť však môžete aj čokoládu a jemne aj karamel.

Chuť: Sladový úvod je nastavený príjemne, v strede vyskakujú ovocné citrusové tóny. Rozoznať môžete grep, limetku i červený pomaranč. Všetko je to podčiarknuté horkou čokoládou. Koncovka je horkastá.

8/10

Zhrnutie

Príjemné pivo. Priamočiare, lahodne vyskladané a prudko piteľné. Najsilnejšia je kombinácia ovocia (grep, limetka, pomaranč), horkej čokolády a horkastého záveru. Tóny v bruchu síce mohli byť hutnejšie a nevyužívajú potenciál štýlu, ale na strane druhej to pomáha piteľnosti a celkovej lahodnosti. Tento kúsok by sme čapovaný otočil aj viackrát. Dávame osem bodov. Je to kúsok, pri ktorom autori nič nevymýšľali. Navarili priamočiare pivo, ktoré nemôže sklamať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.45/10 (11 hodnotenie)