Zázvorový „skvost” z Poľska (Fortuna Imbir Stout)

Prvý nástrel: Po dlhšom čase sa vraciame k pivovaru Fortuna. Poľský pivovar nás zatiaľ svojou produkciou neoslovil. Najmä jeho značka Fortuna sa ukazuje skôr ako chemické laboratórium. Aj pohľad na zloženie piva s názvom Fortuna Imbir Stout nás v tom podstate utvrdilo. Má ísť o zázvorový Stout.

Názov piva: Fortuna Imbir Stout

Pivovar: Browar Fortuna

Druh piva: Ochutené pivo

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 14,3%

Obsah alkoholu: 6,1%

Zloženie: Voda, jačmenné slady (plzenský, pražený), cukor, zahustená ovocná šťava 1,3% (citrón, hruška), extrakt jačmenného sladu, prírodná zázvorová aróma, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme dostali darom.

Farba: Čierna s rubínovým odtieňom.

Pena: Vysoká, šľahačková. Rýchlo vystúpala, rýchlo padala.

Vôňa: Prvý dojem je šumienka, neprirodzená a umelo vyčnievajúca zázvorová vôňa.

Chuť: Sladový úvod je pomerne výrazný, v strede vyskakuje karamel, kolový nápoj a predovšetkým neprirodzená aróma zázvoru i hrušiek. Koncovka je horkastá len platonicky.

4/10

Zhrnutie

Toto naši severní susedia prehnali. Taká chemická malinovka s vysokým obsahom alkoholu. Príchuť zázvoru je neprirodzená, umelá a v podstate zabíja všetko okolo. Pivo pôsobí nasládlo a neprirodzene. Dávame slabé štyri body. Je zaujímavé, že toto môže existovať medzi ostatnými poľskými pivami. Najmä, keď niekoho môže nalákať etiketa, ktorá uvádza, že ide o Stout.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5/10 (2 hodnotení)