Pivo má blízko k chlebu. Toto ešte bližšie (Tekutý chleba)

Zichovec - Tekuty chleba

Český pivovar Zichovec určite patrí medzi tie, ktoré sa neboja experimentovať. Na trh pravidelne uvádza nezvyčajné kúsky. Medzi také patrí aj pivo Tekutý chleba. Pivovar ho predstavil nasledovne: „Reštaurácia s pekárňou Eska z pražskej štvrti Karlín je už neodmysliteľnou súčasťou tamojšej gastronomické kultúry. Ich chleby sú už prakticky legendárne a prináša nám obrovskú radosť, že sa naskytla príležitosť použiť ich nepredané kusy ako surogát časti sladu v novej IPA. Chleba, ktorý sme použili, sa volá „33“ pre jeho 33-percentný podiel raže, preto sme aj my použili 33 percent žitného sladu.“

Názov piva: Tekutý chleba

Pivovar: Rodinný pivovar Zichovec

Druh piva: Ražná IPA

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 15°

Obsah alkoholu:  6,5%

Zloženie: Voda, jačmenné a žitné slady, žitný chlieb, chmeľové výrobky, kvasinky.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili 5,90 eura.

Farba: Medená, pivo je takmer číre.

Pena: Vysoká s jemnou smotanovou štruktúrou. Pomaly padala.

Vôňa: Intenzívna. Kombinácia grepu, pomarančov, zemitých tónov aj náznakov kvetiniek.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, karamelu, zemitých tónov, chlebnatosti. Horkosť je výraznejšia, doznievanie je sladovejšie s výraznejšou alkoholovou stopou.

7/10

Zhrnutie

Hutné, iskrivé a ťažšie piteľné pitie. Alkohol sa totiž hlási k slovu a na náš vkus je viac citeľnejší, ako by mohol. Na starne druhej pivo ponúka príjemné tele, v ktorom hrajú úlohu grep, pomaranče, sladové tóny, chlebnatosť aj náznaky karamelu aj masielka. Za nás to stačí na slušnú sedmičku. Už sme od Zichovca pili aj lepšie kúsky, aj keď latka je v tomto prípade postavená veľmi vysoko. Pivovar je u nás medzi TOP v regióne.

Sending
Hodnotenie čitateľov
3.56/10 (8 hodnotenie)