Aj poľský majster môže zakopnúť (Ognie szczescia)

Ognie szczescia, Pinta, Amber Ale, poľské pivo

Poľský pivovar Browar Pinta vzišiel z domovaričov a stal sa jedným z najvýraznejších predstaviteľov poľskej remeselnej revolúcie. Založili ho v roku 2011 a za sedem rokov svojej existencie získal množstvo ocenení. Ich pivo nás dosiaľ nikdy nesklamalo. Uvidíme, ako dopadne ich kúsok s názvom Ognie szczescia. To by sme mohli voľne preložiť ako: je to šťastie. Ide o kúsok navarený v štýle Irish Red Ale.

Názov piva: Ognie szczescia

Pivovar: Browar Pinta

Druh piva: Irish Red Ale

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 11,5°

Obsah alkoholu: 4,2 %

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad (Weyermann: Pale ale, viedenský, melanoidiný, Caramunich III, sladový jačmeň), chmeľ (Fuggles), kvasinky ( Safale S-04).

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili 1,80 eura.

Farba: Tmavo-hnedá s rubínovým odtieňom.

Pena: Hutná, smotanová. Padala a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Kombinácia karamelu, černíc a výrazných železitých tónov.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo hutné, keď ponúkne kombináciu karamelu, kolového nápoja, ríbezľového džúsu i pripálenej hrianky. Koncovka je horkastá len platonicky.

6/10

Zhrnutie

Tak môžeme pokojne povedať, že toto je zatiaľ najhoršie pivo, ktoré sme od Pinty ochutnali. Chýba lahodnosť, lepšie vyskladanie i lepšie zaobalenie. Inak povedané, rozhádzané a neuhladené pivo. Za nás je to šesť bodov. Pivo pokojne môžete ochutnať, pri tejto značke by sme zvolili iné pivo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5/10 (2 hodnotení)