Ako nás milo prekvapilo popradské pivo (BIPA Egidius Brewery)

egidius-brewery-bipa

Prvý nástrel: Na začiatku sme si povedali, že pivá v plastovej fľaši tu nebudeme testovať. Toto pravidlo sme už niekoľkokrát porušili a porušíme ho aj dnes. Chceli sme totiž oficiálne otestovať pivo z popradského pivovaru Egidius Brewery. Ten sme nedávno navštívili a kúpili sme si pivo štýlu Cascadian Dark Ale, ktorý je známejší pod názvom Black IPA. Štýl je mimoriadne obľúbený, keďže dokáže v sebe skĺbiť viacero chutí.

Názov piva: BIPA Cascadian Dark Ale

Pivovar: Egidius Brewery

Druh piva: Cascadian Dark Ale, alebo ak chcete Black India Pale Ale.

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,4 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Pivo sme kúpili priamo v pivovare. Stálo 3,50 eura.

Farba: Čierno-čierna tma.

Vôňa: Pri prvom ovoňaní zachytíte grep, limetku i pomaranč. V pozadí nájdete aj čokoládu či karamel.

Pena: Jemná, rýchlo padala a krúžkovala pohár.

Chuť: Úvod začína jemne, v ďalšom priebehu sa tóny stupňujú a pekne rozvíjajú. V strede nájdete kombináciu karamelu, čokolády, kávy a citrusového ovocia (najmä grep a limetka). Koncovka je príjemne horkastá.

7.5/10

Zhrnutie

Príjemné pivo. Lahodné, pekne vyskladané a prudko piteľné. Tomu pomáha hlavne fakt, že kúsok má obsah alkoholu na úrovni 5,4 percenta. Oproti „čierným ipám,“ ktoré sme tu testovali, je tak o čosi ľahšia. V pive nájdete sladkosť, ovocnú kyslosť i výraznejšiu horkosť. Možno by som očakával viac ovocnejšie brucho, ale to je len poznámka pod čiarou. Dávame 7,5 bodu. Toto pivo sa v Poprade jednoducho podarilo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.55/10 (11 hodnotenie)