Aký je Karpat z Kauflandu? Dá sa (Summer Boys)

O sérií pív True American začal pivovar Karpat hovoriť ešte pred rokom a pol. Do pivovaru prišiel Matt Wirtz a práve od neho čakalo vedenie pivovaru oživenie produkcie. Spolupráca oboch strán bola krátka, pivá z novej série však prekvapili a určite boli tým najlepším, čo sa v Hrnčiarovciach nad Parnou navarilo. Séria však odchodom amerického sládka neskončila. Aktuálne ju nájdete napríklad v Kauflande. Určite je iná. Aká? Uvidíme. Dnes ochutnáme pivo s názvom Summer Boys. Na rozdiel od Tesca bolo pivo uložené v chladničke.

Názov piva: Summer Boys

Pivovar: Pivovar Karpat

Druh piva: Blond Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,8 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky, koriander.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 1,59 eura.

Farba: Jantárová. Pivo je jemne kalné.

Pena: Jemná, vysoká a šľahačková. Padala a krúžkovala pohár.

Vôňa: Kombinácia sladu, červeného ovocia a kvetiniek. Intenzita vône nie je vysoká.

Chuť: Sladový nástup je stredne výrazný, telo je prázdnejšie, keď ponúka kombináciu karamelu, citrusov, kvetiniek i šumienkovosti. Koncovka je jemne horkastá.

6.5/10

Zhrnutie

Nie je to zlé pivo. K dokonalosti však má ďaleko. Nenájdete tam žiadnu pachuť či evidentnú vadu. (Možno malé náznaky masielka). Plusom je hlavne piteľnosť, jemné iskrenie a celkom dobré vyskladanie. Chýba mu však hĺbka a poctivejší základ. Vo výsledku je to za 6,5 bodu. Ale keď si zoberieme to, že pivo sa predáva v Kauflande a za cenu 1,59 eura, musíme byť spokojní. Najmä pre prezentáciu remeselného piva je to akceptovateľná cesta. Za tu cenu? Nech sa páči.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.09/10 (22 hodnotenie)