Americká pšenica z Poľska (Jurajskie Amerykańska Pszenica)

Prvý nástrel: Dnes si rozšírime poľské pivné obzory. Otestujeme si totiž nový pivovar s názvom Browar na Jurze. Založili ho v roku 1997, keď jeho majitelia chceli podnikať najprv v mliekárenstve. Svoje plány však prehodnotili a začali sa venovať naplno výrobe zlatistého moku. Dnes produkcia dosahuje asi 20-tisíc hektolitrov piva ročne. My si dnes ochutnáme pivo s názvom Jurajskie Amerykańska Pszenica. Ide o štýl Wheat Ale.

Názov piva: Jurajskie Amerykańska Pszenica

Pivovar: Browar na Jurze

Druh piva: Wheat Ale

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,0%

Zloženie: Voda, plzeňský slad, pšeničný slad, pšenica, ovos, chmeľ (Saaz, Styrian Golding, Citra, Amarillo), ružové korenie, kvasinky.

Cena: Za pivo sme zaplatili v poľskom supermarkete 1,70 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je len jemne kalné.

Pena: Šľahačkovitá, vysoká. Vysoko vystúpala a rýchlo padala.

Vôňa: Výrazne ovocná. Zachytíte hlavne citrusové ovocie, ale aj marhule, broskyne či hrozno.

Chuť: Sladový nástup je výrazný, v strede vyskakuje ovocie. Rozoznať môžete limetku, hrozno i broskyňu. Zachytíte aj náznaky masla a šumienkovosti. Koncovka je príjemne horkastá. Rezkosť je vyššia.

7/10

Zhrnutie

Zaujímavý kúsok. Ovocný, iskrivý a osviežujúci. Práve kombinácia ovocia a prijemne horkastého záveru robí toto pivo piteľné. Body zrážame dole za masielko a šumienkovosť. Na fľaši nie je uvedené, či je toto pivo pasterizované, alebo nie. Každopádne, určite by sme si z tohto kúsku dali repete. Aj na porovananie. Dnes je to za silných sedem bodov. Pokojne ochutnajte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.75/10 (4 hodnotení)