Kúsok Belgicka z Rožňavy (Kaltenecker Saison)

Prvý nástrel: Rožňavský Kaltenecker uviedol tento rok na trh novinku, ktorá nesie meno Saison. Pivovar ju charakterizuje nasledovne. „Saison pochádza z južného Belgicka, z regiónu Valónsko, hovoriaceho po francúzsky. Toto vrchne kvasené, príjemne kyslasté pivo sa pôvodne varilo na konci zimy pre sezónnych robotníkov na farmách na osvieženie v teplých letných dňoch. Preto je pôvodný názov piva aj „farmársky ale“. Chuť piva je ovocná, kvetinová, korenistá, zvýraznená sušenými šupkami pomarančov. Charakterizuje ho jemná sladová príchuť, slabá horkosť a suchý záver chuti. Farba piva je magicky zlatistá.“

Názov piva: Kaltenecker Saison

Pivovar: Kaltenecker

Druh piva: Saison

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,7 %

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, ražné vločky, chmeľ, sušená pomarančová kôra.

Cena: Za pivo sme zaplatili niečo cez dve eurá.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je číre.

Pena: Jemná, šľahačková, zložená z malých i veľkých bubliniek.

Vôňa: Kombinácia citrusov, hrozna, klinčekov i trávnatých liniek.

Chuť: Sladový nástup je nevýrazný, v strede vyskakuje kombinácia karamelu, citrusov, hrozna a klinčekov. Koncovka je na štýl príjemne horká.

6.5/10

Zhrnutie

Tak decentne navarený Saison. Ľahký, uhladený a nevybočujúci z radu. Najsilnejším je jemne iskrivý stred v kombinácii s horkastým záverom. Vzhľadom na obsah alkoholu však mohli byť tóny hutnejšie a viac iskrivejšie. Celkovo tak pivo ukáže možnosti štýlu, ale neukáže ich naplno. Dávame 6,5 bodu. Pokojne ochutnajte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.22/10 (9 hodnotenie)