APA

Anglická jazda na pol plynu (Mosaic Pale Ale)

Mosaic Pale Ale

Prvý nástrel: Dnes si otestujeme privátne pivo, ktoré má na svedomí britský pivovar Adnams Brewery. Ten ho navaril špeciálne pre reťazec Marks & Spencer. Prostredníctvom neho toto pivo kúpite po celom svete. My sme ho kúpili v bratislavskom Avione. Pivo nesie meno Mosaic Pale Ale a už názov prezrádza o aký štýl pôjde. Pivovar má označenie „regionálny“. Je o čosi väčší ako náš Steiger.

Názov piva: Mosaic Pale Ale

Pivovar: Adnams Brewery, Southwold Suffolk

Druh piva: Pale Ale

Krajina: Veľká Británia

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,2 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, pšeničný slad, chmeľ, kvasinky, oxid uhličitý.

Cena: 2,89 eura.

Farba: Medená. Pivo je jemne zakalené.

Vôňa: Cítim hlavne grepové tóny. V pozadí aj jemne hrozno.

Pena: Zapenila, ale konzistenciu si dlho nedržala.

Chuť: Sladový úvod začína vlažne. V strede síce prichádza z zintenzívneniu chutí, je to však stále málo. V bruchu cítite najmä citrusové odtiene. Koncovka je horkastá štandardne.

6/10

Zhrnutie

Taká pohodová jazda bez rýchlosti. Pivo je plytké a tóny sú držané riadne na uzde. Už sladový úvod naznačuje, že veľkú show nemôžete čakať. A taký bol aj zvyšok. Navarený tak, aby nikoho neurazil. Na strane druhej sa pivo pije veľmi ľahko. Tóny sú pekne usporiadané a keby mali väčšie grády, písalo by sa to tu inak. Pivo však nemá nejakú vadu. Dávam takú slabšiu šestku. Vyskúšať môžete. Z nôh určite nespadnete, ani vás to nijako neurazí.