Švédske remeselné pivo v plechovke (Södra Almighty)

sodra-almighty

Prvý nástrel: Keď nám kamarát doniesol pivo zo Švédska, veľa pozornosti sme mu neprikladali. Pivo totiž bolo v plechovke. Položili sme ho do našej pivnej chladničky a takmer upadlo do zabudnutia. Nakoniec prišlo aj naňho a trocha sme ostali prekvapení. Toto pivo totiž navaril remeselný pivovar. Aspoň tak presviedča pivárov na plechovke. Pivovar nesie meno Södra Maltfabriken a sídli v Štokholme. Dnes si otestujeme jeho pivo Almighty, ktoré pivovar zaradil do štýlu American Pale Ale.

Názov piva: Södra Almighty

Pivovar: Södra Maltfabriken

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Švédsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,3 %

Zloženie: Hľadali sme na plechovke, ale nenašli sme.

Cena: Pivo sme dostali darom.

Farba: Pivo má farbu lesného medu. Je hnedo-žltá.

Vôňa: Cítite jemne citrusy, vôňa však nie je nejako úchvatná. Zachytíte aj železité tóny.

Pena: Jemne smotanová. Postupne padala a pekne krúžkovala pohár.

Chuť: Úvod je málo výrazný, v strede sa k slovu hlási citrusové ovocie (hlavne grep a limetka). V pozadí môžete zachytiť hrianku či karamel. Koncovka je výrazne horkastá.

6.5/10

Zhrnutie

Nie je to zlé pivo. Najviac vyskakuje kombinácia citrusového stredu a výrazne horkastého záveru. Začína to pritom celkom nevýrazne, v strede vás čaká citrusové ovocie.Tóny však nedosahujú maximálne výšky, pivo tak pôsobí vodnatejšie. Ak sa pozrieme na obsah alkoholu (4,3 %), mnoho to vysvetľuje. Koncovka je výrazne horkastá a to  vylepšuje dojem z tohto pivka. Dávam mu 6,5 bodu. Jemne nadpriemerné remeselné pivo, ktoré si dám kedykoľvek.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5/10 (2 hodnotení)