Anglická klasika. Lahodná a nevtieravá (Pedigree)

anglické pivo, Marston's Brewery, Pedigree

Reťazec Lidl nedávno ponúkol škatuľu šiestich pív od britskej skupiny Marston’s Brewery. Ide o pivovarskú skupinu, ktorej korene siahajú do roku 1834. Že nejde o malého hráča, dokazuje aj počet zamestnancov. Vlani ich počet presiahol 14-tisíc. Zaujímavosťou je, že pod svojim palcom má  2 150 pubov, ktoré mu generujú až 90 percent tržieb. Tržby pritom vlani atakovali jednu miliardu libier. Skupina zastrešuje značky ako Marston’s, Banks’s, Jennings, Ringwood , Brakspear, Wychwood, Courage, McEwans, Wainwright, Shipyard a Bombardier. My si dnes ochutnáme pivo s názvom Pedigree.

Názov piva: Pedigree

Pivovar: Marston’s Brewery

Druh piva: Amber Ale

Krajina: Veľká Británia

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,5%

Zloženie: Na etikete bolo napísané len to, že obsahuje jačmeň.

Cena: Za škatuľu šiestich pív sme zaplatili necelých osem eur.

Farba: Medeno-červená, číra.

Pena: Jemná, šľahačková. Rýchlo padala.

Vôňa: Prvý dojem, mydlová vôňa. Po pár sekundách objavíte med, karamel, kolový nápoj i ríbezle.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, telo plnšie. Ponúka kombináciu karamelu, černíc, ríbezlí náznakov mliečnej čokolády, borovíc i korenia. V podmaze je prítomný aj železitý podtón. Koncovka je horkastá len jemne.

6.5/10

Zhrnutie

Mierne nadriemerný Amber Ale. Tóny sú čisté (možno až veľmi), pomerne lahodné a nevtieravé. Plusom je aj to, že pivo vám na jazyku iskrí, čo je vždy fajn. Na druhej strane pivu chýba trocha drzosti, niečo, čo by daný pivovar charakterizovalo a robilo ho špecifickým. Za nás je to 6,5 bodu. Ale pokojne ochutnajte. V rámci štýlu určite fajn.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.75/10 (4 hodnotení)