Anglická stávka na istotu (Cambridgeshire Golden Ale)

Cambridgeshir Golden Ale

Prvý nástrel: Nedávno sme pre nás objavili taký menší poklad. V bratislavskej predajni Marks & Spencer (Eurovea) sme našli niekoľko druhov pív. Ide zväčša o produkciu anglických pivovarov, ktoré sa predávajú pod privátnou značkou reťazca. Hneď sme niekoľko z nich nakúpili a postupne prinesieme ich recenzie. Dnes si posvietime na kúsok s názvom Cambridgeshire Golden Ale. Očakávania nie sú žiadne, tak uvidíme čím nás prekvapí.

Názov piva: Cambridgeshire Golden Ale

Pivovar: Oakham Ales, Peterborough

Druh piva: Golden Ale

Krajina: Veľká Británia

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 4,2 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, pšeničná slad, anglické a americké chmele, kvasnice.

Farba: Zlatistá. Jemne kalná.

Vôňa: Grep. Ten v tomto kúsku celkom dominuje. V koncovke cítim niečo rušivé.

Pena: Zapenila. Pohár krúžkovala, ale jemná konzistencia sa podpísala pod jej stálosť.

Chuť: Úvod je jemný. Slad začína celkom príjemne. Určite nič výrazné. Stred piva je ovocný. Cítim v ňom grep i náznaky iných citrusových plodov. Koncovka je chmeľová príjemne. Oproti ležiakom vyššie, oproti „ipám“ nižšie.

6/10

Zhrnutie

Zaujímavý kúsok. Piteľnosť je výborná. Všetky tóny v pive sú pekne zaoblené, žiadna výraznejšie nevyskakuje, ani nepodlieza. Jednoducho tak, aby istým spôsobom hrali na istotu. Ako keď idete autom po diaľnici 90 a môžete 130. Ale k veci. Zaujmú hlavne citrusové tóny v kombinácii s horkosťou, ktorú držia riadne na uzde. Ak ste prívržencom ležiakov a chystáte sa na Ipu, pokojne urobte medzistupeň pri tomto pive. Nie je to nič svetové, ale príjemné doplnenie ponuky určite áno. Ja dávam pivu šestku.