Anglický pohľad na „ejl“ z Partizánskeho (Pale Ale)

Pale Ale, EPA, Baťak, Partizánske

Jednou z výhod pivného boomu, ktorý prežíva Slovensko v posledných rokoch, je aj expanzia do nových miest. Pri potulkách Slovenskom tak môžete nájsť pivovar aj v menších mestách. Príkladom je Partizánske. Práve tu nájdete aj pivovar Baťak. Jeho produkciu sme opäť otestovali na Salóne piva. Novinkou bolo pivo s názvom Pale Ale, ktoré bolo navarené v štýle English Pale Ale. Práve to si dnes ochutnáme a porovnáme s čapovanou verziou.

Názov piva: Pale Ale

Pivovar: Pivovar Baťak

Druh piva: English Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 14°

Obsah alkoholu: 5,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, granulovaný chmeľ.

Cena: Pivo sme dostali na otestovanie priamo od pivovaru.

Farba: Zlatistá, pivo je číre.

Pena: Hutná, šľahačkovitá. Vystúpala vysoko a pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomarančov i karamelu.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plnšie. Ponúka kombináciu karamelu, černíc, pripálenej hrianky, zemitých a korenistých tónov,ale aj masielka. Koncovka je horkastá.

7/10

Zhrnutie

Tak toto pivo nás prekvapilo. Bolo totiž iné ako na Salóne. Oveľa viac aromatickejšie, hutnejšia a viac sadlo do štýlu. Inak povedané, chutilo minimálne o triedu lepšie. Ale je to dané aj podmienkami degustácie. Iné je, keď pijete jedno pivo za druhým a iné, keď a môžete sústrediť na jedno. Ale k veci. Pivo malo pekné vyskladanie aj gradáciu. Oproti „klasickým Angličanom“ je menej uhladené, nie je to však chyba. Celkové vyznenie bolo príjemné. Za nás je to sedem bodov.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.38/10 (8 hodnotenie)