Anglický pohľad na „ejl“ z Partizánskeho (Pale Ale)

Pale Ale, EPA, Baťak, Partizánske

Jednou z výhod pivného boomu, ktorý prežíva Slovensko v posledných rokoch, je aj expanzia do nových miest. Pri potulkách Slovenskom tak môžete nájsť pivovar aj v menších mestách. Príkladom je Partizánske. Práve tu nájdete aj pivovar Baťak. Jeho produkciu sme opäť otestovali na Salóne piva. Novinkou bolo pivo s názvom Pale Ale, ktoré bolo navarené v štýle English Pale Ale. Práve to si dnes ochutnáme a porovnáme s čapovanou verziou.

Názov piva: Pale Ale

Pivovar: Pivovar Baťak

Druh piva: English Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 14°

Obsah alkoholu: 5,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, granulovaný chmeľ.

Cena: Pivo sme dostali na otestovanie priamo od pivovaru.

Farba: Zlatistá, pivo je číre.

Pena: Hutná, šľahačkovitá. Vystúpala vysoko a pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomarančov i karamelu.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plnšie. Ponúka kombináciu karamelu, černíc, pripálenej hrianky, zemitých a korenistých tónov,ale aj masielka. Koncovka je horkastá.

7/10

Zhrnutie

Tak toto pivo nás prekvapilo. Bolo totiž iné ako na Salóne. Oveľa viac aromatickejšie, hutnejšia a viac sadlo do štýlu. Inak povedané, chutilo minimálne o triedu lepšie. Ale je to dané aj podmienkami degustácie. Iné je, keď pijete jedno pivo za druhým a iné, keď a môžete sústrediť na jedno. Ale k veci. Pivo malo pekné vyskladanie aj gradáciu. Oproti „klasickým Angličanom“ je menej uhladené, nie je to však chyba. Celkové vyznenie bolo príjemné. Za nás je to sedem bodov.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6/10 (7 hodnotenie)