Keď v Piešťanoch uvaria „belgickú komiksovú postavičku“ (Tintin)

ŽiWell - Tintin

Vymýšľať názov piva môže byť niekedy ťažká práca. Najmä keď sa názvy opakujú. Je fajn, keď pivovary vymýšľajú aj vtipné mená.  Do tejto kategórie môžeme zaradiť aj Piešťansky pivovar ŽiWell, ktorý na trh uviedol pivo Tintin. Ide o meno komiksovej postavičky.

Pivo je navarené v štýle Sasion a pivovar ho charakterizoval nasledovne. „Čo je pre Belgicko typickejšie ako Tintin? Predsa Tintin s pohárom alebo skôr miskou parádneho Belgického Saisonu. Aj náš Tintin je Belgičan do morku kosti a ako pravý Belgičania aj my sme do neho pridali tajnú zmes korení s koriandrom.“

Názov piva: Tintin

Pivovar: Piešťansky pivovar ŽiWell

Druh piva: Saison

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 14,5°

Obsah alkoholu: 6,0%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili necelých šesť eur.

Farba: Zlatistá, pivo je kalné.

Pena: Stredne vysoká. Mala smotanovú konzistenciu a pomerne rýchlo padala.

Vôňa:  Typický Sasion. Vôňa je korenistá s náznakmi brusníc i koriandru.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti kombinácia pomarančov, brusníc, grepu aj výrazných korenistých tónov či banánov. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie korenisté s pikantným dozvukom.

7/10

Zhrnutie

Saison, ktorý nie je až taký čistý, ako by sme si možno predstavovali. Chýba väčšia čistota tónov. Na strane druhej je pivo hutné, iskrivé a bez výraznejšej chyby. Za nás je to sedmička. Určite kúsok, ktorý sa oplatí ochutnať. Taká stávka na istotu. Najmä keď obľubujete Saison.

Sending
Hodnotenie čitateľov
2.4 (5 hodnotenie)