Baltský Porter z dielne chorvátskeho pivovaru (Baltic Porter)

Baltic Porter, The Garden Brewery, Baltský Porter, Porter, chorvátske pivo, recenzia piva, test piva

Chorvátsky pivovar The Garden Brewery pribudol na chorvátskej pivnej mape pred letom 2016. Otvoril ho v hlavnom meste Chorvátska tím ľudí, ktorí mali skúsenosti s prevádzkovaním festivalu či diskotéky. Pivovar nájdete v priemyselnej časti Záhrebu, keď ponúka kombináciu dobrého piva, jedla i kultúrneho programu. Už na začiatku jeho predstavitelia hovorili o tom, že chcú variť netradičné pivo a tak sa aj deje. Z ich produkcie dnes ochutnáme pivo s názvom Baltic Porter. Ide o rovnomenný štýl, ktorý vedia parádne variť naši severní susedia. Tak budeme porovnávať.

Názov piva: Baltic Porter

Pivovar: The Garden Brewery

Druh piva: Baltský Porter

Krajina: Chorvátsko

Stupňovitosť: 21,3°

Obsah alkoholu: 10,1 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Za plechovku s objemom 0,33 litra sme zaplatili 3,38 eura.

Farba: Červeno-čierna.

Pena: Jemná, vysoká. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Pomerne nevýrazná. Kombinácia mliečnej čokolády, lesného ovocia, sušienok, sliviek.

Chuť: Sladový základ výrazný, telo plné. Ponúka kombináciu mliečnej čokolády, lesného ovocia, hrozienok, sušených sliviek, hrianky, rumu aj náznakov červeného vína. Koncovka je  príjemne horkastá. Alkohol po dopití pekne hreje. Pivo vykazuje známky oxidácie.

7/10

Zhrnutie

Baltský Porter patrí medzi naše obľúbené pivné štýly. Najmä Poliaci ho vedia parádne pripraviť. Aj preto môžeme porovnávať. V tomto prípade ide o kúsok, ktorý ponúkne všetko, čo od tohto štýlu čakáme a dokonca aj tóny, ktoré tam nemali byť (červené víno). Chýba nám o čosi viac robustnejšie telo i väčšie iskrenie. Je to príjemný Porter, ale čakali sme viac. Za nás je to sedmička. Pokojne ochutnajte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.5/10 (3 hodnotení)